Skocz do zawartości

Wykrzaczenie Sie Fedory


!Ci

Rekomendowane odpowiedzi

Siedze sobie wczoraj wieczorkiem na Fedorze. Oczywiscie chodzila jak zawsze niezawodnie od samego ranca. Az tu nagle wywalil mi sie net. Pierwsze co pomyslalem ze ok pewnie cos u dostawcy. Cos mnie jednak skusilo zeby moze przeresetowac system. Juz przy wylaczaniu KDE mialo jakies problemy. No ale dalej zadnych podejrzen - zdarza sie. No i dochodzimy do resetu. Grub sie wyswietla, daje wybor na Linuksa i zonk:) Wywala mi tylko napis GRUB w lewym gornym rogu i stoi. Dodam ze nic nie aktualizowalem, nei zmienialem, nie grzebalem ogolnie w systemie zupelnie.

Ciekawe czy ktos mial cos takiego biggrin.gif ??

Pewnie to bedzie jakis problem z Grub no ale sam fakt ze mi sie takie cos zrobilo... bania zupelna... tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale ja mam start systemu w ten sposob ze:

Pierwsze menu to jest menu M$ gdzie jest wybor miedzy win a Fedora. Po wybraniu fedory startuje grub. I tu problem jest dokladnie z nim. Cos z moja partycja /boot sie posypalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pierwsze menu to jest menu M$ gdzie jest wybor miedzy win a Fedora. Po wybraniu fedory startuje grub. ...

Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale jak dla mnie to Ty masz:

- dysk Primary-Master (lub inny ale ustawiony w BIOSIE jako pierwszy do bootowania) na ktorym jest Winda

- drugi dysk na ktorym jest FC, /boot itd... i to wlasnie w jego MBR'ze siedzi GRUB

Jesli tak to wyglada, to moze leci Ci 'drugi dysk' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie.... Wszystko jest na jednym dysku. Grub siedzi na oddzielnej partycji /boot. I to musi byc cos zle bo dokladnie przy wywolywaniu jej wywala blad. Probowalem juz z rescue grub-install ale wlasnie nie widzial urzadzenie. Bawilem sie tym tylko przez chwile wiec mysle ze to nie jest nic powaznego.

Jedyna rzecza tylko jaka mnie nurtuje to jak moglo do tego dojsc... Nic sie nei dzieje mimowolnie.... tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadlem przed chwila nad tym i rozwiazalem problem. Musialem stworzyc na nowo plik do startowania(boot sektora) GRUB'a. Chodzi o:

dd if=dev/hda7 of=/....cos_tam bs=512 count=1

 

Trzymam go najzwyczajniej na glownej partycji windy. Teraz jak moglo dojsc do spieprzenia pliku, bo przeciez boot sektor nie zmienil polozenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie juz nie zglebialem sie w nic. Nic mi wiecej nie przychodzilo mi do glowy. Jesli chodzi o winde to akurat siedzialem w Linuksie i to stalo sie wszystko miedzy momentem uruchomienia a resetem komputera. Na padajacy dysk nic mi nie wskazuje poza ta sytuacja nic dziwnego sie nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...