Skocz do zawartości

Wieszanie Przy Starcie.


waldis

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega dostał e-maila od najbogatszego człowieka na świecie i w związku z tym kupił gazetkę z FC 4 i poprosił mnie o pomoc. Zainstalowała się szybko, komputer wypluł płytkę i poprosił o restart. Po restarcie jest (zdziwiłem się na plus, tyle tu wątków o GRUB-ie) wybór systemu, wybieram FC 4. Startuje, pokazuje: uruchamianie udev zrobione OK, pamięć masowa, dźwięk itp, zrobione OK, i ........ i to by było na tyle. Podczas instalacji sprzęt rozpoznany prawdiłowo. Co może być przyczyną? Powtórna instalka przyniosła ten sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto było by napisać jakiej używasz karty graficznej - forumowicze donoszą, że nowa fedora słabo radzi sobie z dużą ilość kart ATi (wiem to też z autopsji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta, to rzeczywiście jakiś Radeon, ale przy starcie instalki zostaje rozpoznana. Ale wydaje mi się, że przyczyną mogą być jakieś ustawienia w biosie, ponieważ parę dni wcześniej kolega sam eksperymentował (sam linux bez windy) i po restarcie dochodził do konfiguracji karty muzycznej i tu sobie FC4 nie radziła. Teraz coś zmienił w biosie i jest jak to opisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogła zmiana karty na Nvidię, wyjęcie dźwiękówki i załączenie w biosie tej na płycie głównej. Problem rozwiązało zainstalowanie Suse Linux 9.2. Zainstalowało się bez problemów i póki co działa.

Za jakiś czas spróbujemy z FC5. Może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...