Jump to content

Search the Community

Showing results for tags 'ffirewalld'.

  • Search By Tags

    Type tags separated by commas.
  • Search By Author

Content Type


Forums

  • Nasze forum
    • Informacje
    • Propozycje, uwagi i błędy
    • Społeczność
    • Dyskusje o Linuksie
  • Fedora
    • Początkujący...
    • Instalacja i aktualizacja
    • Programy i przeglądarki
    • Środowiska graficzne
    • Sprzęt i sterowniki
    • Gry i rozrywka
    • Pozostałe
  • Sieci
    • Administracja systemowa
    • Sieci lokalne
    • Serwery i zarządzanie
    • Bezpieczeństwo
  • Enterprise Linux Distros
    • Red Hat Enterprise Linux
    • EuroLinux / EuroLinux Desktop
    • Inne dystrybucje Enterprise
    • Szkolenia i certyfikaty
  • Offtopic
    • Programowanie
    • Hyde Park
    • Archiwum

Calendars

There are no results to display.


Find results in...

Find results that contain...


Date Created

  • Start

    End


Last Updated

  • Start

    End


Filter by number of...

Joined

  • Start

    End


Group


AIM


MSN


Strona www


ICQ


Yahoo


Jabber


Skype


Skąd


Zainteresowania


Ulubiona dystrybucja


Środowisko graficzne


GG


TlenID


SkypeID


JID

Found 1 result

  1. W F18 domyślnym firewallem ma być firewalld. Zacząłem się trochę bliżej temu przyglądać i jakoś nie mogę znaleźć najprostszej rzeczy tj. możliwości zmiany domyślnego zachowania łańcucha. Nie podoba mi się przede wszystkim INPUT i FORWARD domyślnie ustawione na ACCEPT. Chciałbym zmienić na słuszniejsze wg mnie DROP. Niby jest jakiś graficzny interfejs, ale przypomina bardziej firestartera albo podobna aplikację i umożliwia dodawanie/usuwanie/modyfikację reguł poza domyślną obsługa łańcucha. W firewall-cmd też nie znajduję takiej opcji. Przeglądam stronę https://fedoraproject.org/wiki/FirewallD, ale nie potrafię odszukać jakieś rozsądnej dokumentacji (lub odnośników do niej) dotyczącej sposobu konfiguracji. Archiwum list mailingowych też wygląda nader ubogo. Google po wpisaniu "firewalld" zgodnie ze swoją zasadą "każdy użytkownik jest debilem i/lub cierpi na dysgrafię" poprawia mnie i wyświetla wyniki o "firewall" i iptables [EDIT] Rozpisałem się o bzdetach i nie wiem czy nie rozmyłem w tym pytania podstawowego: Jak w firewalld wydać polecenie równoważne poleceniu "iptables -P INPUT DROP" i jak zapisać to w konfiguracji (w ktorych plikach?). Oczywiście zachęcam również do bardziej ogólnej dyskusji o firewalld, bo chyba pomału trzeba się zacząć żegnać ze starym, poczciwym iptables.
×
×
  • Create New...