Skocz do zawartości

Fedora Pod Vmware 4.0.5


tomcio15

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś zainstalował Fedore 2 (system mam na płytce DVD z gazety Linux +) na wirtualnym kompie? Najpierw walczyłem z Microsoft Virtual PC - porażka :angry:

teraz zainstalowałem VMware 4.0.5 i odpaliłem po nim RedHata 8.0 i Mandrejka 9.0 ale nie moge zainstalować Fedory 2 :( Tj. zatrzymuje się na tym, że instalator narzędzi VMware prosi o podanie ścieżki dostępu do (nie wiem czy nie pomyliłem się w cytacie :) ) "plików nagłówkowych C" - chyba chodzi o te z kernela. czy ktoś może mi podać ową ścieżkę?

instalator podawał domyślnie ścieżkę: /usr/src/linux/include

 

Tak na marginesie, czy Fedora 2 jest wspierana przez VMware 4.0.5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj pierwsza przymiarka do instalki FC na Virtual PC - klapa.

Nie bootuje mi z plytki, pomecze sie jeszcze z dyskietka startowa i dam znac jak poszlo.

Czy twoje problemy dotyczyly bootowania czy dalszej czesci instalacji?

 

Mam juz postawione na stacjonarnym kompie FC2 +neo+ sagem - w zasadzie funkcjonuje - problem tylko, ze startuje automatycznie i robi sobie, z tego co zauwazylem, default route przez ppp0, (w zasadzie ok) ale odcina mi przez to LAN.

Masz moze doswiadczenie z neo+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mam doświadczenie, ale w innym sensie :P Mianowice postaswiłem w domu małą sieć LAN i poprzez nią łocze się z Neostrada :D Trzeba bylo troche zainwestowac w sprzęt, ale opłacało sie bo przy okazji mam sprzętowego firewalla, a z połączeniem nie ma żadnych problemów :)

 

Odradzam stosowanie Wirtual PC, bo to wynalazek microsyfa i rozwalil mi system Windows XP :angry: Skombinuj sobie VMware 4.5.x i sciagnij łatkę na VMware tools -> Strona z łatką Dla FC2

Jeżeli jesteś dość dobry z angola to zrozumiesz z dokumentacji o co chodzi z tymi VMware tools :D Jak nie zakapujesz to pisz [email protected]

Na VMware postawisz kilka Linuchuw, poza tym mozesz skonfigurować wirtualną sieć, a karta graficzna nie jest emulowana, więc wirtualny system daiała wydajniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...