Skocz do zawartości

Ubuntu Po Instalacji


tomis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem:

zainstalowałem sobie ubuntu jako drugi system i mam problem bo zaraz po zalogowaniu ładuje mi się apt i cholera zaczyna ściągać aktualizacje, ((_wogóle_ → w ogóle) ORT nie wchodzą i-xy, tylko pokazuje się taki pasek postępu) w sumie nie mam nic przeciwko, tylko pisze mi że do końca ściągania mam ponad 12 godzin i po prostu nie chce mi się tyle czekać.

Jak to cholerstwo wyłączyć. lamo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pisze mi że do końca ściągania mam ponad 12

Pewnie pakowałeś z CD 700MB , ja z DVD ~4GB , i trochę mniej to trwało

taki urok małej instalki

 

narka

PS:

@...>>udzior<<... >> Z tym tam może być różnie nie wiem jak mnie na tym forum oceniają za sposób wypowiadania – ale na tamtym to jakoś nie ciągnie mnie żeby się wypowiadać – pytać (może coś ze mną nie tak )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiem że istnieje tamto forum tylko nie wiem ale ja również wolę pisać na tym i nic na to nie poradzę, tym bardziej że wiem iż trochę użytkowników tego forum również ma ubuntu.

2. Tak instalowałem z 1 cd.

Ale czy nie do się tego jakoś wyłączyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. co do forum Ubuntu to nie wiem jak tam jest - nie uczeszczam.

Nie "smakowalem" jak do tej pory Ubuntu i chyba raczej nie szybko "zasmakuje".

Z tego co wiem jako baza dla Ubuntu jest Debian.

Zapewnie podczas rozruchu z /etc/init.d/* jest uruchamiany proces apt sprawdzajacy aktualizacje - ale ktory tego dokladnie nie wiem (tylko przypuszczam).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Tak instalowałem z 1 cd.

Ale czy nie do się tego jakoś wyłączyć??

Może da – tylko w którym momencie jesteś przed oknem logowania ??

a może dalej

 

nie jestem pewien a może zabicie procesu lub (ctr+C)

apt-get działa podobnie jak yum

 

sam zdecyduj

narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, czy jesteś pewien, że zainstalował do końca system? Bo coś takiego, jak mówisz ( jeżeli wybrałeś opcje standardowej instalacji )ma prawo pojawić się tylko podczas instalki. Tzn: podczas instalacji jest jeden restart kompa i właśnie bezpośrednio po nim zaczyna ściągać pakiety.

Jeżeli jest tak, jak myślę, to możesz podczas instalacji odłożyć konfigurację sieci na później, albo, jeżeli wykrywa Ci sieć przez DHCP to ( wiem, że to prostackie, ale grunt, żeby działało wink.gif ) po prostu wypiąć wcześniej kabel. Z góry przepraszam, jeśli nie trafiłem, ale siedzę na ubuntu już od dłuższego czasu i nie przypominam sobie, żeby poza instalacją apt starał się za mnie o czymkolwiek decydować. wink.gif

Tak na marginesie: Nie wiem, czy jest sens "uciekać przed aktualizacjami" - ja pare miesięcy po wydaniu, jeśli mam zainstalować ubuntu to wybieram "server" i po zalogowaniu "sudo apt-get install kubuntu-desktop" - zauważyłem, że większość aktualizacji to rzeczy związane z GUI, więc skracam sobie ostatecznie w ten sposób cały proces....

No, to ja tyle. smile.gif

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, czy jesteś pewien, że zainstalował do końca system? Bo coś takiego, jak mówisz ( jeżeli wybrałeś opcje standardowej instalacji )ma prawo pojawić się tylko podczas instalki. Tzn: podczas instalacji jest jeden restart kompa i właśnie bezpośrednio po nim zaczyna ściągać pakiety.

Jeżeli jest tak, jak myślę, to możesz podczas instalacji odłożyć konfigurację sieci na później, albo, jeżeli wykrywa Ci sieć przez DHCP to ( wiem, że to prostackie, ale grunt, żeby działało wink.gif  ) po prostu wypiąć wcześniej kabel. Z góry przepraszam, jeśli nie trafiłem, ale siedzę na ubuntu już od dłuższego czasu i nie przypominam sobie, żeby poza instalacją apt starał się za mnie o czymkolwiek decydować. wink.gif

  Tak na marginesie: Nie wiem, czy jest sens "uciekać przed aktualizacjami" -  ja pare miesięcy po wydaniu, jeśli mam zainstalować ubuntu to wybieram "server" i po zalogowaniu "sudo apt-get install kubuntu-desktop" - zauważyłem, że większość aktualizacji to rzeczy związane z GUI, więc skracam sobie ostatecznie w ten sposób cały proces....

No, to ja tyle. smile.gif

Powodzenia.

Tak zainstalował się bo po restarcie wchodzi do okna logowania i po chwili ładuje się ten pasek postępu i koniec.

O tym kablu nie pomyślałem dzięki.

Podczas instalacji zaznaczyłem żeby wtrakcie instalacji dociągnął jakieś potrzebne pakiety do pełnej obsługi polskiego języka.

A tak nawiasem ja nie uciekam przed aktualizacjami tylko mój kochany dostawca Internetu już któryś dzień z kolei ma jakieś problemy techniczne i ten Internet chodzi jakby wcale sad.gif

A ubuntu zainstalowałem tylko dlatego jakby mi fedorka klękła po aktualizacji kernela (tak mi się zdarzyło kiedyś po FC4) abym mógł odzyskać dane, ponieważ prowadzę działalność gosp. i nie mogę sobie pozwolić na jakie kolwiek problemy.

Dzięki za poradę zaraz spróbuję z tym kabelkiem.

 

ok kabelek pomógł.

serdeczne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...