Skocz do zawartości

Rhytmbox I Stacje Radiowe


mr_magic

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wspomniany przez IceMastah występuje u mnie w programach działających w oparciu o xine-libs. Na gstreamerach i GNOME wszystko ładnie chodziło, przesiadłem się na KDE i już amaroK nie radzi sobie z odtwarzaniem stacji radiowych sad.gif Mp3, mpc itd chodzą ładnie ale tylko lokalnie. Przypuszczam, że jest to błąd w gstreamerach, amakoKu lub xine-libs. Testowałem starsze wersje xine-libs i kaffeine ale problem nie zniknął. Pozostają gstreamery ale je nie bardzo da się zastąpić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Na gstreamerach i GNOME wszystko ładnie chodziło, przesiadłem się na KDE i już amaroK nie radzi sobie z odtwarzaniem stacji radiowych sad.gif Mp3, mpc itd chodzą ładnie ale tylko lokalnie.

Ja radia odtwarzam pod XMMSem i pięknie chodzi ( AmaroK się sypał ). Jest na Livnie plugin do mpc, jakby coś nie chciało iść... Tylko, że... ja siedzę na GNOME.

Ale mam pytanie czy wszystkie stacje udostępniają wyższy bitrate? [konkretnie to chodzi mi o stacje rapgra.com]

Nie wszystkie. Na tym też nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Jeśli tak dzieje się tylko na stacjach radiowych, to pomoże. Ściągnij np.

http://www.polskastacja.pl/play/mnt_hq.pls

i odpal za pomocą Odtwarzacza muzycznego - Rhytmboxa.

Aha, to może być jeszcze sprawa kodeków...

 

Kapa

Playliste mam właśnie stamtąd a kodeki w porządku. dementuję tez pogłoski o problemach ze starami do kary dźwiękowej. ransfer też w porządku, bo 256 kbps

 

Problem pozostaje. Muzyka albo się ciągle buforuje, albo odtwarza strasznie powoli... W dodatku obsługa VCD siadła... dry.gif

 

Totalna bida. sad.gifsad.gifsad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na FC4 do słuchania radia korzystam z XMMSa z Livny.

W 100% się z Tobą zgodzę jeśli słuchasz radia nadającego w formacie mp3, ogg. Niestety Twój odtwarzacz wysiada przy aac+ i wma... Wiem bo swojego czasu dość mocno drążyłem ten temat (peercast, shoutcast itd), przetestowałem większość popularnych odtwarzaczy. Efekty były zazwyczaj mierne bo dużo stacji (RMF FM, Radio Zet itd) nadaje w wma, pół biedy jak nie wrzucą jakichś licencji czy czegoś takiego na strumień, jak wrzucą to pozostaje jedynie powrót do win...

 

/edit/

Pojawiły się nowe xine-lib (1.1.1-9.lvn5) na których polska stacja w aac+ działa wyśmienicie, pozostałe formaty także powinny chodzić bezproblemowo.

Edytowane przez Zuk87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...