Skocz do zawartości

Skonfigurowanie Internetu W Fedorze.


latko00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zainstalowalem sobie fedore 2.0 , jest to moje 1 spotkanie z linuxem ;) , wszystko niby ok ale nie moge rozwiazac problemu ze skonfigurowaniem internetu tzn przez sieciowke realtek. Przy kazdym uruchomieniu komptuera musze wejsc w internet configuration wizard i stworzyc jeszcze jedno polaczenie z realltek i je skonfiguorwac i jak uaktywnie to dopiero dziala , restartowalem komputer tak jak zostalo wyswietlone zebym zrobil ale czynnosc ta musze powtarzac za kazdym razem. Prosze o pomoc co ustawic zeby przy kazdym uruchomieniu internet dziala bez ustawiania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :))

 

Nie wiem czy Ci poradze......ja rowniez jestem niezbyt zaawansowany

 

Ale konfigurowalem neta w ten sposob zajrzyj do pliku .... ifcfg-eth0

 

sciezka:

 

file:/etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0

 

To jest plik odpowiedzialny za przydzielenie IP, Maski i Bramy (konfiguracyjny kart sieciowej)

 

pozaty zerknij na :)

 

file:/etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-lo

 

W katalogu etc/sysconfig/network-scripts/ - tam sa ustawienia netu

 

Pozdrawiam

 

Prosze kolegow, aby mnie poprawili jesli sie myle ... ale jak spogladam na pliki tam jest wszystko

 

Pozdrawiam

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bede sie tym bawil , ale co w tym pliku mam zmienic poustawiac zeby internet wlaczal sie automatycznie , napotkalem jeszcze inne problemy otoz jak zainstalowac katalog z partycja ntfs bo mam ta wszystkie pliki i chcialbym je widziec w fedorze . Inne pytanie to jak wlaczyc obslugiwanie mp3 bo chyba w fedorze jest ono wylonczone domyslnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz w konsole , i wpisz to jako root:

ifconfig eth0 down (enter)

ifconfig eth0 twoje_ip netmask maska_sieci(zwykle jest 255.255.255.0) broadcast twoje_ip+koncowka_255(np 123.234.567.255) up (enter)

route add default gw ip_bramki_sieciowej (enter)

 

tam gdzie wpisalem "(enter)" klikasz Enter :P , niestety wytlumaczylem to jak umiem ;] a i jeszcze w /etc/rc.d/ plik rc.loclal (albo cos w tym stylu) wpisz to co ci podalem wyzej tyle ze uzupenione i bedzie przy ladowaniu linuksa sie ladowalo samo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o automatyczne wlaczanie Internetu, to mozesz sprobowac przed restartem dac Zapis bierzacych ustawien. Jak chcesz sluchac mp3 to musisz sciagnac paczke xmms-mp3-wersja_xmms'a.rpm i zainstalowac. Bez problemu znajdziesz ja w Google. Po tym mp3 beda smigac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0

 

DEVICE=eth0

BOOTPROTO=none

HWADDR=00:50:BA:BD:BD:9C

ONBOOT=yes

USERCTL=no

IPADDR=10.1.1.3

GATEWAY=10.1.1.1

NETMASK=255.0.0.0

MTU=1492

TYPE=Ethernet

---------------------------------------

/etc/sysconfig/network

 

NETWORKING=yes

HOSTNAME=localhost.localdomain

GATEWAY=10.1.1.1

GATEWAYDEV=eth0

----------------------------------opisy poszczegolnych opcji znajdziesz na gogle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dziekuje za pomoc w skonfigurowaniu internetu :) , napotkalem nastepny problem ale jestem wytrwaly, lecz bardzo potrzebna mi jest wasza pomoc , chce zainstalowac jakikilwiek program do gg , sciagnolem kadu , gg2 i jabbera. rozpakowalem z tar wziolem ./configure . make , make install tylko co teraz . Zaznaczam ze jeszcze malo sie na (_linuxie_ → Linuksie) ORT znam ale bardzo mi zalezy zeby odpalic gg tylko na czym to polega jaki plik trzeba uruchomic i (_wogule_ → w ogóle) ORT jak to sie je ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki dzieki za pomoc kadu działa :) , mecze sie jeszcze z dzwiekiem bo mi (_wogule_ → w ogóle) ORT nie chodzi :( a mam sound blaster 5.1 . Co zrobic zeby dzwiek dzialal bo chce sobie posluchac mp3 i nic . Jesli chodzi o karte zintegrowana to mam wylonczona . W alsamixer patrzylem ale niby wszystko ok ( a tak (_wogule_ → w ogóle) ORT jak sie zmienia tam zeby wylonczyc mute??) . Pomuzcie mi z tym dzwiekiem bede bardzo wdzieczny . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latko00 staraj się tworzyć "zapytania" odnoszące się do jednego 'problemu'. Zacząłeś od konfiguracji internetu (patrz tytuł) a teraz próbujesz rozwiązać już (chyba) trzeci problem ...

Przeczytaj REGULAMIN.

Naszym zamiarem jest aby forum było jak najbardziej czytelne, gdzie każdy ma możliwość znalezienia i rozwiązania swoich problemów - a tak Twój temat się zbytnio "rozmazuję" i mało kto będzie mógł później skorzystać z porad które Ty otrzymujesz.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...