Skocz do zawartości

World Of Warcraft Pod Linuxem


pindor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, czy uruchamial ktos z war oryginalnego World of Warcraft pod linuxem? Chodzi mi o instalacje, sterowniki karty graficznej i patchowanie. Jakies porady??

Będziesz pierwszy! ;P

 

 

PS. To też mój znajomy.

Nieźle szerze gnu/linuksa, wo, fedore, i to forum, nie? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle szerze gnu/linuksa, wo, fedore, i to forum, nie? :]

Heh, jak ja gdzieś zagadam o linuksie, to się tak ludzie dziwnie na mnie patrzą tongue.gif :/ Masz dziwnych kumpli ;-)

Mam dokładnie to samo smile.gif Wszędzie patrzą jak na dziwaka i myślą, że w linux to tylko konsola, a jak daje screeny to kurde tongue.gif myślą, że to ładnie wygląda a i tak jest trude... Zamówiłem Ubuntu Live to tylko z 10 osób go odpaliło i 5 się poobało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle szerze gnu/linuksa, wo, fedore, i to forum, nie? :]

Heh, jak ja gdzieś zagadam o linuksie, to się tak ludzie dziwnie na mnie patrzą tongue.gif :/ Masz dziwnych kumpli ;-)

Mam dokładnie to samo smile.gif Wszędzie patrzą jak na dziwaka i myślą, że w linux to tylko konsola, a jak daje screeny to kurde tongue.gif myślą, że to ładnie wygląda a i tak jest trude... Zamówiłem Ubuntu Live to tylko z 10 osób go odpaliło i 5 się poobało...

Właśnie u mnie jeden znajomy się przekonał z powodu wyglądu desktopu, więc zainstalowałem mu Ubuntu :-)

Kilku ma Fedore, a nawet kilku samemu zainstalowało neostrade (z pomocą tego forum). Jestem z nich dumny ;-)

A sposób jest prosty. Narzucam im swoją wolę. ;P

Krzyczę na nich i opowiadam im bzdury jaki GNU/Linux jest wspaniały i niezniszczalny. ;P

Żartuję. Po prostu staram się jak najwięcej im opowiedzieć o Wolnym Oprogramowaniu. Mam wielką nadzieję, że zainteresują się, bedą się wgłębiali w temat, a któregoś dnia to oni będą pomagać innym i przy okazji mi. wink.gif

 

Zbaczamy z tematu? Wow pod cedegą chodzi 4/5 czyli grywalnie. Sterowniki nvidii albo ati z livny, gry nie trzeba specjalnie patchować oprócz tych blizzardowskich 1.1, 1.5 itp.

Oj mały OT nie zaszkodzi. Transgaming promował przez jakiś czas Cedege jako "coś, dzięki, któremu działa WoW pod GNU/Linuksem". Instalacja sterowników to banał (nawet nasz kolega z klasy Zgaga może Ci pomóc, bo kilka dni temu się nauczył ;P). I jak już wspominałem Ci w szkole nie będzie problemu z patchami od blizzarda. Mi prawie udało się spatchować Linage'a, gdyby nie to, że był na ntfsie. :/

 

W niedziele sie za niego zabiore. Jak sie uda to go oplacam kolejny miesiąc grania. biggrin.gif Blizzard zapowiedzial ze zrobi dzial poswiecony Linuksowi, pytanie tylko kiedy...

Jakby co to jestem na gg ;-)

 

Skoro już nowoczesne firmy robiące czołowe gry myślą o supporcie linuksa to znaczy, ze jednak jest poprawa. Z resztą i tak dla mnie najpiękniejszy krok to było wydanie quake'ów na gpl. ;-)

btw. Duke Nuken 3D tez jest wydany open source tylko nie wiem na jakiej licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...