Skocz do zawartości

Instalacja Fc5 Z Dvd


iterhs

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnąłem Fc5 (ISO) z zamiarem zapisania na DVD. W jaki sposób trzeba wypalić płytkę, by była bootowalna i system bez problemu się zainstalował?

Kiedyś kupiłem pismo z płytką wcześniejszej Fedory na DVD i za Chiny nie chciała się sama instalować. Będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam serdeczną prośbę do wszystkich a specjalnie do expertów - piszcie wyraźnie co macie na myśli bo trudno was zrozumieć - jeśli człowiek pisze który ma jeden post to napiszcie mu wyraźnie co ma zrobić.

 

jak ściągnąłeś plik obrazu linux-a to musi być nazwa.iso - ten typ pliku możesz wypalić w "nero" ale nie tylko, pozostańmy na "nero" - uruchom nero i w menu nargrywarki - jest "nagraj plik obrazu"

włóż czystą płytę (jeśli jest to obraz dvd - to płyta DVD - nagraj na płytę

 

jeśli nie potrafisz uruchomić start z płyty dvd lub cdr - napisz jaką masz płytę główną i jaki bios

(jakiej firmy) ustawienia startu z płyty w różnych biosach jest zupełnie różne.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam serdeczną prośbę do wszystkich a specjalnie do expertów - piszcie wyraźnie co macie na myśli bo trudno was zrozumieć - jeśli człowiek pisze który ma jeden post to napiszcie mu wyraźnie co ma zrobić.

jeśli nie potrafisz uruchomić start z płyty dvd lub cdr - napisz jaką masz płytę główną i jaki bios

(jakiej firmy) ustawienia startu z płyty w różnych biosach jest zupełnie różne.

Co ma Bios do kolejności uruchamiania , tylko wprowadzę natłok wiadomości i ... User zrezygnuje

 

A jak taki dobry jesteś to opisz przy najmnie 3 rodzaje Biosów tych podstawowych , i jeszcze ich klony w zależności od firmy a potem w zależności od modelu .

 

A teraz policz ile wyjdzie wciśnij F2 nie Del nie F11 , zastanów sie czy jest sens ( tylko tyle sposobów wejścia do konfiguracji Biosów )

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czepiajcie sie go bo ma racje. w wersji DVD jest niedoróbka i płyta nie startuje sama (u mnie tak sie działo)

poradziłem sobie tak:

1. wypalasz normalnie płyte DVD Fedory 5

2. bierzesz płyte CD RW i nagrywasz na to CDRW obraz boot.iso z katalogu images z DVD

3. przy restarcie system bootuje z CDRW i potem karze zmienić płyte na DVD

 

aha: ten plik boot.iso oczywiście traktujesz jako obraz płyty a nie nagrywasz sobie tak jak jest tongue.gif (no ale to chyba zrozumiałe smile.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem zarówno FC5-x86_64 na DVD, jak i FC5-i386 na DVD (tę w 19 minut 26 sekund), obydwie płytki się bootują, więc opowiadacie herezje odnośnie tego bootowania.

Są dwie możliwości:

- albo przy wypalaniu płyty nie zostały zaznaczone opcje nagrania sekwencji bootującej (np. za sprawą nagrywania plików na płytę, a nie obrazu ISO - zaznaczamy do nagrywania obraz ISO, nie pliki w środku)

- błędna konfiguracja BIOS-u, który nie bootuje płyty

- stary BIOS, który nie radzi sobie z nowoczesnymi napędami - należy przeprowadzić upgrade.

 

Kroki zostały wymienione w nieprzypadkowej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem zarówno FC5-x86_64 na DVD, jak i FC5-i386 na DVD (tę w 19 minut 26 sekund), obydwie płytki się bootują, więc opowiadacie herezje odnośnie tego bootowania.

Są dwie możliwości:

- albo przy wypalaniu płyty nie zostały zaznaczone opcje nagrania sekwencji bootującej (np. za sprawą nagrywania plików na płytę, a nie obrazu ISO - zaznaczamy do nagrywania obraz ISO, nie pliki w środku)

- błędna konfiguracja BIOS-u, który nie bootuje płyty

- stary BIOS, który nie radzi sobie z nowoczesnymi napędami - należy przeprowadzić upgrade.

 

Kroki zostały wymienione w nieprzypadkowej kolejności.

hmm nie wymieniłeś jeszcze że mogą być błędy na płytce, wtedy wystarczy sprawdzić na innym kompie czy się bootuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czepiajcie sie go bo ma racje. w wersji DVD jest niedoróbka i płyta nie startuje sama (u mnie tak sie działo)

standard "El Torito" płyt czytaj

 

Co to jest El Torito?
El Torito to specyfikacja rozruchowego dysku CD napisana przez firmy Phoenix Technologies i IBM. Umożliwia ona utworzenie dysku CD w postaci obrazu dysku twardego lub dyskietki. Po utworzeniu obrazu dysku twardego dysk CD będzie uruchamiany jako dysk C i wszystkie litery dysków twardych zostaną przesunięte o jedną do góry. Podczas uruchomienia obrazu dyskietki dysk CD będzie identyfikowany jako stacja A. Oryginalna stacja A stanie się stacją B, a oryginalna stacja B będzie niedostępna.

źródło http://support.microsoft.com/default.aspx?...b%3Bpl%3B167685

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do experta jaro33 !!!

 

przepraszam ale zastanów się co napisałeś w pierwszej linii

cytat "Co ma Bios do kolejności uruchamiania" - jestem bardzo zdziwiony jeśli expert

pisze takie zdanie.

we wszystkich obecnie i nie tylko - tylko w biosie ustawia się kolejność przy bootowaniu komputera, różnica polega na tym, iż w jednych tych możliwości jest więcej a w innych mniej, ja starałem się aby poradzić w sposób czytelny i zrozumiały dla każdego, nawet tych którzy nie znają się na sprzęcie - jego konfiguracji - systemie i jego konfiguracji.

Jeśli napisałem, iż w NERO "nagraj płytę z obrazu iso" to nie potrzeba nic ustawiać w opcjach płyty - to czy jest startowa czy nie - wszystkie te ustawienia są już w pliku obrazu płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do experta jaro33 !!!

 

przepraszam ale zastanów się co napisałeś w pierwszej linii

cytat "Co ma Bios do kolejności uruchamiania" -

A jak taki dobry jesteś to opisz przy najmnie 3 rodzaje Biosów tych podstawowych , i jeszcze ich klony w zależności od firmy a potem w zależności od modelu .

 

A teraz policz ile wyjdzie wciśnij F2 nie Del nie F11 , zastanów sie czy jest sens ( tylko tyle sposobów wejścia do konfiguracji Biosów )

 

Sprawę biosu wyjaśniłem w pierwszym poście i co powinno się uruchamiać .

A to co cytujesz tyczyło się Ciebie gdyż jak byś przeczytał uważnie , to byś się domyślił , ale teraz już mam pogląd jak ty czytasz (nie czytasz wszystkiego tylko co .....) nie wnika jak interpretujesz bo to już jest inna sprawa -powodzenia

 

Powiem że specjalnie tak napisałem żeby zobaczyć co powiesz , jak chcesz sobie pogadać to zmień dział , bo tutaj wprowadzasz chaos .

A przepraszam że mnie nie rozumiesz ,

 

Dowód na temat BIOSU

i nie tylko

bo jeżeli dyski jest boot przed CD/DVD to pierwszy odpali się dysk a nie DVD, jeszcze kolejność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REZYGNUJ !!!

 

jestem bardzo zdziwiony twoim postem - bardzo nie mile jestem zaskoczony

 

miłego dnia??

Nie rozumiem co do w/w

 

Ja przedstawiłem konkrety jedynie , podałeś aluzję w moją stronę więc pokazuje Tobie o co mi chodziło ,

 

A wymiana zdań nikomu nie zaszkodzi

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie informacje. Jeśli chodzi o ustawienia BIOS, to z Windowsem radzę sobie. Natomiast w (_linuxie_ → Linuksie) ORT dopiero zaczynam i jeśli płytka nie startuje sama, to jestem w kropce.

Testując różne dystrybucje (_linuxa_ → Linuksa) ORT miałem przypadek, że pojawił się napis: "grub" i migający kursor. Nie wiedziałem, co dalej. Domyślam się, że "grub", to odpowiednik fdiska (?), ale nie wiedziałem, co wpisać, by poszło dalej. Dlatego jako nowicjusz wolę instalację bezproblemową.

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...