Skocz do zawartości

Redhat 9.0


marcini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pewna firma sprzedaje aplikacje przeznaczona do grupowej pracy w firmowej sieci lokalnej, ktorej dzialanie opiera sie o serwer z baza danych PostgreSQL. Proponuje ona wdrozenie tejze bazy na serwerze z zainstalowanym RedHatem 9.0. Troche mnie to zdziwilo, bo to dystrybucja badz co badz niedzisiejsza i pewnie ciezko na niej zainstalowac cokolwiek z nowszego oprogramowania.

W zwiazku z tym mam pytanie do osob, ktore maja doswiadczenie z roznymi dystrybucjami. Czy sa jakies zalety zastosowania starego RedHata w porownaniu z Fedora? RedHat to distrybucja juz dawno przetestowana, ale czy stawianie nowego serwera na tym wlasnie systemie ma jeszcze sens? Co o tym myslicie?

A jak wymagania sprzetowe RedHata 9 i powiedzmy, Fedory 5 w srodowisku firmowym kilkudziesieciu uzytkownikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ona wdrozenie tejze bazy na serwerze z zainstalowanym RedHatem 9.0. Troche mnie to zdziwilo, bo to dystrybucja badz co badz niedzisiejsza i pewnie ciezko na niej zainstalowac cokolwiek z nowszego oprogramowania.

W zwiazku z tym mam pytanie do osob, ktore maja doswiadczenie z roznymi dystrybucjami. Czy sa jakies zalety zastosowania starego RedHata w porownaniu z Fedora? RedHat to distrybucja juz dawno przetestowana, ale czy stawianie nowego serwera na tym wlasnie systemie ma jeszcze sens? Co o tym myslicie?

A jak wymagania sprzetowe RedHata 9 i powiedzmy, Fedory 5 w srodowisku firmowym kilkudziesieciu uzytkownikow?

Tu taj ma mało osób używa RH , możesz długo czekać na konkrety , ale spróbuj na forum z RH

http://www.redhat.com.pl/forum/index.php?act=idx

 

może ci pomogłem

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, czy ta "pewna firma" to firma pewna (sami śledzą pojawiające się dziury i łatają system - nie ma ich znowu tak dużo i jeśli bezpieczeństwo mają już dopięte to na starszej distro jest nawet łatwiej je utrzymać - mniejszy burdel i mniej niepotrzebnych wodotrysków, które do serwera nie są wcale potrzebne), czy też ktoś po prostu chce tylko zarobić i udostępnić serwer.

Na OpenBSD wciąż używa się Apache 1.23 (głównie ze względu na wolnośc od patentów prawnych).

Mnóstwo serwerów www chodzi na starszych wersjach Open i FreeBSD.

Mój kumpel ma np. wciąż bardzo uczęszczany serwer na RH 7 na jądrze 2.4 i ani myśli zmieniać.

Mówimy wciąż o serwerze, gdzie raczej w żadnym Linuksie czy Uniksie nie było problemów z ilością u żytkowników - do tego zostały stworzone.

Najnowsze wydania Fedory, czy RHE, to raczej ukłon w strone desktopu dla mas.

Poza tym wszystko i tak zależy od admina.

 

walwat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem prawde, jednak nie do konca, poniewaz na uzywanym przez mnie RH9 zaobserwowalem bardzo niewielkie poslizgi w wydawaniu poprawek bezpieczenstwa w stosunku do Fedory

 

jak widac w poscie ktory zamiescilem, jest jeszcze pare repozytoriow na ktorych mozna oprzec RH9: http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic...indpost&p=63384

 

jednak obecnie gdybym budowal serwer skorzystalbym z CentOS'a,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...