Skocz do zawartości

Open Office


johnyk

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy zalogowany jestem jako rrot jest OK. OO chodzi. Ale na zwyklym uzyszkodniku dostaje z konsoli np taki komumikat: Installation of OpenOffice.org 1.1.1 failed:

'LD_LIBRARY_PATH=/usr/lib/ooo-1.1:/usr/lib/ooo-1.1/program /usr/lib/ooo-1.1/program/setup -R:/etc/openoffice/autoresponse.conf -v -nogui >& ~/.openoffice-install-log' i OO oczywiscie sie nie uruchamia.

 

 

I co ja mam zrobić? OO instalowalem na trzy rozne sposoby (z CD, DVD, APT) ale efekt zawsze ten sam... Moze ktos podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dla Ciebie inną propozycje:

Wywal OOo z rpm, zassaj OOoPL stąd --> Ux Systems (przeczytaj najpierw licencję).

 

(Jedynym problem jest fakt że instalator „waży” z 80 MB ale jak masz stałe łącze to „pestka” ;). Poza tym otrzymujesz „ulepszony” OOo z polskim słownikiem i kilkoma łatkami – polecam :). Jedynie co zrób przed podjęciem decyzji, to przeczytaj lcencje.)

 

Rozpakuj i wydaj spod root`a polecenie (w rozpakowanym katalogu oczywiście):

# ./setup -n

nastąpi instalacja – najlepiej umieść p0rogram w katalogu /usr/lib (ale możesz sobie wybrać).

 

Następnym krokiem jest odpalenia instalatora z konta zwykłego usera (czyli Ciebie) - często występują tu problemy - żeby się nie rozpisywać wyloguj się szybko z Xsów a następnie wejdz do katalogu gdzie zainstalowałeś OOo (nie mylić z rozpakowanym instalatorem) i wklep:

./setup

OOo zainstaluje się w Twoim katalogu ... jak nie będzie ikon w menu spróbuj się jeszcze raz wylogować - to wszystko - powinno zadziałać :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dla Ciebie inną propozycje:

Wywal OOo z rpm, zassaj OOoPL stąd --> Ux Systems (przeczytaj najpierw licencję).

 

(Jedynym problem jest fakt że instalator „waży” z 80 MB ale jak masz stałe łącze to „pestka” ;). Poza tym otrzymujesz „ulepszony” OOo z polskim słownikiem i kilkoma łatkami – polecam :). Jedynie co zrób przed podjęciem decyzji, to przeczytaj lcencje.)

 

Rozpakuj i wydaj spod root`a polecenie (w rozpakowanym katalogu oczywiście):

# ./setup -n

nastąpi instalacja – najlepiej umieść p0rogram w katalogu /usr/lib (ale możesz sobie wybrać).

 

Następnym krokiem jest odpalenia instalatora z konta zwykłego usera (czyli Ciebie) - często występują tu problemy - żeby się nie rozpisywać wyloguj się szybko z Xsów a następnie wejdz do katalogu gdzie zainstalowałeś OOo (nie mylić z rozpakowanym instalatorem) i wklep:

./setup

OOo zainstaluje się w Twoim katalogu ... jak nie będzie ikon w menu spróbuj się jeszcze raz wylogować - to wszystko - powinno zadziałać :)

 

pozdr

Dzieki. Zadzialalo od strzalu! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...