Skocz do zawartości

Jakie Partycje Zastosować Przy Instalacji Fc 5 ?


Rekomendowane odpowiedzi

da_niel Ci napisał. W instalatorze jest opcja automatycznego podziału. Jeśli ją wybierzesz to instalator sam Ci zadba o odpowiedni/optymalny podział dysku. Jeśli w miarę u ciebie z englishem to poczytaj instrukcję instalacji na stronie projektu fedora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rozmiarze swap bylo juz na forum, ja przy 1024MB ramu mam 1024MB swapa, ale (_wogle_ → w ogóle) ORT go nie wykorzystuje, jak masz 512 to zaloz sobie swapa 512 a co do /home to nie musisz ustawiac ... bedzie czescia /. poza tym wydaje mi sie, jak juz chcesz ustawic to juz tylko i wylacznie twoja wlasna sprawa... poza tym przy instalacji jest opcja zeby sam instalator ustawil sobie partycje

Edit: sie spoznilem... Nawet nie wiem czy dobrze napisalem wink.gif

Edytowane przez da_niel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapomniałeś o swapie, albo zrobiłeś partycję / (ew. /usr jeśli taką również robiłeś) "na styk" to możliwe. Ale na tym kompie i tak nie masz co oczekiwać cudów jeśli chodzi o szybkość systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest lepsze GNOME czy KDE ????

Po primo ten temat był już poruszany, a my nie lubimy jak ktoś nie kożysta z szukajki. A poza tym... to tak jakbyś spytał: "co jest lepsze, cola czy pepsi?" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos swapa, przeczytałem w manualu (co prawda Slacka, ale zawsze), że swap powinien mieć rozmiar ilości RAM razy dwa. Ja przy 512 MB RAM mam nieco więcej ponad 1GB swapa.

 

A tak BTW, jeśli masz 128 MB RAM to całkiem niezłym rozwiązaniem nie jest Gnome/KDE tylko coś lżejszego. Rozejrzyj się za XFCE, Englightenment albo Fluxboxem. Ja używam tego ostatniego i wygląda extra (tutaj). Po starcie podstawowych aplikacji nie zabiera więcej niż 65-70 MB RAM.

 

Powodzenia w świecie X-okienek smile.gif

 

Orkan

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos swapa, przeczytałem w manualu (co prawda Slacka, ale zawsze), że swap powinien mieć rozmiar ilości RAM razy dwa. Ja przy 512 MB RAM mam nieco więcej ponad 1GB swapa.

 

A tak BTW, jeśli masz 128 MB RAM to całkiem niezłym rozwiązaniem nie jest Gnome/KDE tylko coś lżejszego. Rozejrzyj się za XFCE, Englightenment albo Fluxboxem. Ja używam tego ostatniego i wygląda extra (tutaj). Po starcie podstawowych aplikacji nie zabiera więcej niż 65-70 MB RAM.

 

Powodzenia w świecie X-okienek smile.gif

 

Orkan

Ta zasada to pochodzi z serii kerneli 2.2.x. Jest już nieważna i niezalecana. Co do środowiska graficznego to warto chyba poczekać na nowe XFCE. Będzie już miało ikonki na pulpicie i dobry mendżer plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...