Skocz do zawartości

Wybor Edycji (_linuxa_ → Linuksa) ORT I Wydajnosc Systemu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakis czas temu testowalem FC4. Spodobal mi sie sytem ale duzo bylo roboty zeby wszystko na nim uruchomic. Chodzi mi o montowanie NTFS, instalacja pluginow do playerow czy nawet samych kodekow. Postanowilem sprobowac jak dziala Mandriva. Najpierw przetestowalem wersje Free a pozniej zaporzyczylem od kolegi wersje Power Pack.

Moje wnioski byly nastepujace: FC4 bije na glowe Mandrive free natomiast wersja Powerpack ulatwia zycie urzytkownikowi bardziej jak FC4.

Moje pytania:

- Czy fedora 5 ma domyslnie poinstalowane kodeki do filmow, plaeyry (mplayer), plugin java itp?

- Czy fedora 5 jako system dziala szybciej od mandrivy czy jest stabilniejsza?

- Czy wybor edycji (_linuxa_ → Linuksa) ORT ma wplyw na wydajnosc emulowanych gier? Chodzi mi o to czy cedega daje wicej FPS na grach windowsowych?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytania:

- Czy fedora 5 ma domyslnie poinstalowane kodeki do filmow, plaeyry (mplayer), plugin java itp?

- Czy fedora 5 jako system dziala szybciej od mandrivy czy jest stabilniejsza?

- Czy wybor edycji (_linuxa_ → Linuksa) ORT ma wplyw na wydajnosc emulowanych gier? Chodzi mi o to czy cedega daje wicej FPS na grach windowsowych?

 

- nie

- tak / tak

- niekoniecznie

 

co do kodeków/javy/ntfs to sprawa wygląda tak, że musisz się tym zająć sam, ale na szczęście masz

http://www.stanton-finley.net/fedora_core_5_installation_notes.html gdzie masz krok po kroku (dosłownie) opisane co masz robić. Tak więc tak naprawdę problemu z tym nie ma żadnego.

 

Co do porównania Fedory i Mandrivy polecam ci TEN LINK gdzie masz porównanie obu systemów.

 

Orkan

 

P.S. Zamiast słowa "edycja" używaj "dystrybucja".

 

P.S.2. A tak w ogóle, czy ktoś tłumaczył Stantona Finley'a na Polski? Może mam się tym zająć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ten wątek uświadomił mi że brak polskiej dokumentacji takich problemów może być przyczyną podjęcia ważnych decyzji smile.gif Zajmę się tym, to dość prosty tekst, ale bardzo chętnie skorzystam z pomocy merytorycznej. Zajmę się tym w weekend. Mam nadzieję uwinąć się z tym w dwa-trzy tygodnie. Czy powinienem napisać do autora oryginalnej wersji?

 

mój GG: 2720119, napisz do mnie, fajnie będzie mieć stały kontakt

 

Orkan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ten wątek uświadomił mi że brak polskiej dokumentacji takich problemów może być przyczyną podjęcia ważnych decyzji smile.gif Zajmę się tym, to dość prosty tekst, ale bardzo chętnie skorzystam z pomocy merytorycznej. Zajmę się tym w weekend. Mam nadzieję uwinąć się z tym w dwa-trzy tygodnie. Czy powinienem napisać do autora oryginalnej wersji?

Ale fajnie , może fedora rosnąć w siłę . A nie wiem co robicie na co dzień , ale takie projekty to potem można się pochwalić w szukaniu pracy czy przejściu na studia lub co innego .

 

Ale z tego co słyszałem na forum jest już kilka rzeczy tłumaczonych dla mnie fajna sprawa czekam z niecierpliwością bo mój angielski .. szkoda gadać .

Potem linki do nowych rzeczy i czytać i czytać :-)

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...