Skocz do zawartości

Installation Notes Pl


Andrzej Orkan

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku porażających postach na forum i krótkim namyśle postanowiłem przetłumaczyć na polski w całości FC5 Installation Notes Stantona Finleya.

 

tutaj znajduje się TŁUMACZENIE - wersja oczywiście robocza, niedużo jeszcze jest, ale idzie w miarę szybko.

 

a tutaj ORYGINAŁ - tak dla formalności

 

Pomaga mi (merytorycznie) ALienJR, ale prosiłbym, żebyście od czasu do czasu zajrzeli na tą stronę z polskim tłumaczeniem i przesłali mi swoje uwagi. Mogą dotyczyć języka, nazewnictwa, skrótów, zrozumiałości, itd itp. im bardziej krytycznie tym lepiej, chcę żeby to miało dobrą jakość. Oczywiście zastrzeżeń nie można mieć do samej treści, w sumie to tylko tłumaczenie. Ale myślę że warto.

 

W następnej kolejności chciałbym przetłumaczyć kilka odnośników/załączników do których tekst Stantona się odnosi. Jeśli tekst się spodoba to mogę zająć się tłumaczeniem innych rzeczy, na które akurat będzie popyt.

 

Namiary, pod które można zgłaszać uwagi znajdują się w stopce strony z tłumaczeniem - prosiłbym właśnie tą drogą - jeśli można.

 

Andrzej Orkan

 

P.S. koniecznie napiszcie też co w ogóle o tym myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proponuję w tym miejscu:

# Kliknij "Next" na stronie wyboru języka (domyślnie ustawiony jest Angielski, ale można wybrać dowolny z wyświetlonej listy).

# Kliknij "Next" na stronie wyboru układu klawiatury (domyślnie ustawiony jest wybrany uprzednio przez Ciebie język, można to jednak zmienić).

dodać przypisek tłumacza z informacją o konieczności wyboru jezyka polskiego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jeszcze dokumenty wymagają tłumaczenia? Mógłbym przetłumaczyć trochę w wolnej chwili.

 

 

Instrukcja zakłada, że komputer wyposażony jest w procesor rodziny i386 do i686 (32-bitowy) z zawsze aktywnym połączeniem sieciowym LAN lub szerokopasmowym skonfigurowanym jako DHCP oraz przynajmniej 10GB miejsca na twardym dysku dla partycji przeznaczonej pod system (_linuks_ → Linux) ORT.

Chyba lepiej zamienić na Linux (tam gdzie tego orta pokazało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie jest to konieczność w ogóle, tylko koniecznie trzeba zmienić w celu uzyskania w pełni spolszczonego systemu.

Pamiętaj że niektórzy( przyzwyczajeni do klikania Next next next itd...)mogą poprostu kliknąć Next i później będzie buu. Zaczną sie posty typu "jak spolszczyć system" albo sie zniechęcą smile.gif

 

Pozdrawiam

 

P.S.: Kawał naprawdę dobrej roboty.smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...