Skocz do zawartości

Baza Plikow Pdf


badyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ..

chodzi mi o jakis program pod FC aby moc katalogowac duze ilosci plikow pdf ... +wyszukiwanie

coz, nie wiem czy dokladnie pomoge, ale sprobuje :)

do katalogowania plikow, w szczegolnosci znajdujacych sie na duuzej ilosci cdrow uzywam programu gtktalog (http://www.nongnu.org/gtktalog/), napisany w gtk. przy moich zastosowaniach sprawdza sie calkowicie.. moze do pdfow tez sie nada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .. hmm nie o to mi chodzilo ..

pozatym uzywam kde nie gnome ..

 

moze wyjasnie do czego mi to ..

otoz mam mnostwo plikow pdf .. zawierajace dane o elementach elektronicznych , schematach urzadzen, aplikacjach i za kazdym razem musze sprawdzac czy mam juz cos takiego czy nie .. pliki mam ponazywane tak abym mogl szybko obczaic do czego jest ..

przegladanie kilkuset plikow po nazwie jest troche czasochlonne a mi chodzi tez o to by wyszukiwal mi wszystkie plik zaczynajace sie : bu*.pdf w stalym jednym katalogu np aplikacje. lub schematy, elementy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobiona baze książek pdf.

Zrobilem ją sobie w php+mysql

odpalam sobie aplikacje na serverze wyszukuje i dostaje od razu linka do danej pozycji

 

może tez pomysl o czyms takim

 

działa bez wzgledy czy masz gnome czy kde :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi chodzi tez o to by wyszukiwal mi wszystkie plik zaczynajace sie : bu*.pdf w stalym jednym katalogu np aplikacje. lub schematy, elementy ...

 

To może obejdzie się bez żadnych dodatkowych programów.

Można np. tak :

w katalogu z tymi plikami ls -a | grep *fragmentnazwy*

 

albo

find /katalog -name *fragmentnzawy*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...