Skocz do zawartości

"use Physical Sound Adapter" - Co Tu Wpisać?


djgruby

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że niektórym może się to wydawać głupie, ale po kilkudniowych zmaganiach z tym problemem, sam już naprawdę nic nie wiem, dlatego z góry przepraszam wszystkich, którzy poczują się urażeni "kretyńskim" pytaniem i jednocześnie z góry bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy poświęcą odrobinę swojego cennego czasu na napisanie odpowiedzi na mojego posta...

 

To tyle tytułem przydługiego wstępu. A zatem:

 

Mam problem z uzyskaniem dźwięku w "VMware Workstation". Mianowicie, konfiguracja karty dźwiękowej polega w tym programie na wypełnieniu zaledwie jednego pola: "Use physical sound adapter". Domyślnie w tym polu znajduje się wartość: "/dev/snd". Niestety, przy uruchamianiu wirtualnego systemu generuje ona następujący błąd: "Failed to open sound device /dev/snd: Is a directory." No, rzeczywiście, zgadza się... Jest to katalog, a w nim kilka plików:

 

controlC0

pcmC0D0c

pcmC0D0p

pcmC0D1c

pcmC0D2p

timer

 

Przy próbie wpisania któregokolwiek z nich do ścieżki "Use physical sound adapter", komunikat o błędzie jest nieco inny: "Failed to reset sound device: Inappropriate ioctl for device."

 

Zaznaczę, że w (_linuxie_ → Linuksie) ORT (używam Fedora Core 4) dźwięk funkcjonuje całkowicie prawidłowo. Mam "kartę muzyczną" Realtek ALC650.

 

Jeżeli ktokolwiek mógłby mnie nakierować na informację o tym, co należy wpisać w polu "Use physical sound adapter", to byłbym dozgonnie wdzięczny. Mnie wszelkie pomysły już się skończyły, a że wyjadaczem linuxowym to ja absolutnie nie jestem, dlatego bardzo proszę o pomoc! TIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...