Skocz do zawartości

Odpowiednik Sled


lone_wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Atakuj, atakuj - system jest tego warty :) Ja używam, aktualnie siedzę na RHEL WS i jestem zadowolony. Myślę, że główną jego cechą, na którą warto zwrócić uwagę, jest stabilność działania - nie widziałem jeszcze stabilniejszego systemu. A w dodatku cena jest całkiem przystępna, jak na produkt tej klasy. Mam tylko jedną uwagę - nie wiem do czego zamierzasz przeznaczyć ten system, ale w wersji Desktop nie znajdziesz pakietów potrzebnych do postawienia serwera etc. Jest to po prostu system przeznaczony na typowe biurko. Ujmijmy to, "dla użytkownika chcącego po prostu bezawaryjnie korzystać z komputera". Jeśli natomiast chcesz go wykorzystać do jakiś bardziej konkretnych zadań, to może warto rozważyć zakup wersji Red Hat Enterprise Linux AS/ES/WS AE. Jeśli jesteś uczniem/studentem, lub pracownikiem oświaty, to nie powinieneś mieć żadnych problemów z zakupem wersji akademickiej AS/ES/WS (polecam subskrypcję 3-letnią). Ja taką mam i jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atakuj, atakuj - system jest tego warty

Domyślam się. Im dłużej uzywam fedory tym bardziej przekonuję się do produktów Red Hat.

nie wiem do czego zamierzasz przeznaczyć ten system
Na typowy domowy desktop ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo.Nie zajmuję się sieciami.Jest mi potrzebny bezpieczny i szybki system.Wiadomo że o bezp trzeba się samemu postarać ale to nie takie znowu trudne. Co do szybkości: windows przewyższa fedorę tylko po zainstalowaniu. Po doinstalowaniu firewalla lub antywira zaczyna się mała masakra.

jeśli jesteś uczniem/studentem, lub pracownikiem oświaty,
Jestem emerytem więc tu może być kłopot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem emerytem więc tu może być kłopot.

Hmm, więc wersji akademickiej raczej nie kupisz. Ale myślę, że jeśli porozmawiasz ze sklepem, to uda Ci się dokonać zakupu pojedynczego produktu :)

 

P.S. A, i jeszcze jedno - jeśli chcesz przetestować przez 30 dni Red Hat Desktop, to Red Hat daje taką możliwość. Po 30 dniach po prostu tracisz możliwość aktualizacji systemu z Red Hat Network. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na http://www.redhat.com/rhel/details/eval/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. A, i jeszcze jedno - jeśli chcesz przetestować przez 30 dni Red Hat Desktop, to Red Hat daje taką możliwość. Po 30 dniach po prostu tracisz możliwość aktualizacji systemu z Red Hat Network. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na http://www.redhat.com/rhel/details/eval/.

 

Nie wiem czy jest taka możliwość w FC, ale swoimi czasy gdy miałem SLEDa, gdy skońćzyły mi się aktualziacje aktualizowałem z repozytoriów openSuSE 10.1 :P JEdnak moim zdaniem, nawet Fedora jest lepsza od SLED, a co dopiero Red Hat ;-). MOże można uaktualniać RH z apaczek FC ? ;P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOże można uaktualniać RH z apaczek FC ? ;P
Oczywiście, że jest taka możliwość. Jednak wtedy nikt nie gwarantuje stabilności takiego systemu. Można również uaktualniać RHEL z innych nieoficjalnych repozytoriów, ale tak jak wspomniałem wcześniej - nikt nie zagwarantuje już kompatybilności tych pakietów, a korzystając z Red Hat Network wszystko musi być tak jak należy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...