Skocz do zawartości

Fluxbox Fedoracore 2


mikawajos

Rekomendowane odpowiedzi

heyah :)

 

mam MALY problem z fluxboxem pod FC2,otoz po instalacji jak probuje odpalic fluxboxa poleceniem: fluxbox to pisze ze failed connection with X Server

Xy mam zainstalowane,XFree znaczy sie.Jak pisze cos zle to poprawiac bom z tego dopiero poczatkujacy jest. mam zainstalowane tez menedzer XRD bodajze-raz go odpalilem a teraz jak probuje to BLANK SCREEN i nic wiecej tylko RESET moge se zrobic. :(( jak wpisze tez startx to to samo-BLANK SCREEN :angry:

 

Ma ktos jakis pomysl?

moze wina sterownikow NVIDII? mam system FC2,AMD 1.6,256DDR,GeForce4MX440.

 

system to przeinsstlowuje juz po raz 4 i dalej nie iwem co i jak. :shock:

 

PS. Ma ktos moze sugestie jeszcze jak zainstalowac pod FC2 modem Motoroli SurfBoard4200 pod USB a potem te polaczenie internetowe udostepnic innemu komputrowi pracujacemu pod XP?

Pozdrowinka i z gory BIG THX!! :rolleyes:

jakby co to pisac pod 1384705 (gg) walcze!!! :lammer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xy mam zainstalowane,XFree znaczy sie.

Miałeś chyba na myśli X.org X11R6.7.0

mam zainstalowane tez menedzer XRD bodajze-raz go odpalilem a teraz jak probuje to BLANK SCREEN i nic wiecej tylko RESET moge se zrobic. :(( jak wpisze tez startx to to samo-BLANK SCREEN :angry:

Co masz w logach (/var/log/Xorg.0.log)? Jaka wersja sterowników NVIDII?

 

Odnośnie resetów - naciśnięcie przycisku POWER na obudowie nie pomaga? System powinien samemu się bezpiecznie wyłączyć.

PS. Ma ktos moze sugestie jeszcze jak zainstalowac pod FC2 modem Motoroli SurfBoard4200 pod USB a potem te polaczenie internetowe udostepnic innemu komputrowi pracujacemu pod XP?

Zgodnie z regulaminem powinieneś załóżyć osobny wątek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restart na obudowie zawsze daje rade.

Jak wpisze w konsoli: fluxbox -to cos tam zrobi i pisze could not connect to X server. ale jak wpisze startx to mi sie odpala xdm i wtedy juz klapa bo jak wtedy wpisze fluxbox to wypisuje ze X server jest juz zajety.

A w ogole jak instalowac fluxboxa?moze cos zle robie?czytalem ze trzeba zmienic tam cos w plikach .initrc i .xsession ale nie wiem gdzie je znalezc.

Secundo: trzeba stworzyc katalog z ustawieniami dla fluxboxa .fluxbox ale gdzie go stworzyc?rejon dowolny?i zgrac tam pliki menu,i jakies tam.

W ogole ma ktos przepis na instalacje FLUXA dla kogos kto zaczyna dopiero (_linuxa_ → Linuksa) ORT?

PS.co do wersji sterow NVIDII to ost sciagniete z ich strony. a pliku X.log.0 nie widzialem nigdzie.

 

Pozdrawiam :lammer:

 

PS. NOC

poradzilem sobie jakos.

 

reinstall (_linuxa_ → Linuksa) ORT. kompilacja kernela, wgranie nowych sterow do NVIDII

wpisanie

startx & fluxbox

 

stworzenie katalogu .fluxbox

oraz pliku .xinitrc

i wszystko dziala perfecto

to teraz tylko modem kablowy :lammer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restart na obudowie zawsze daje rade.

Nie o to mi chodziło :P Po wciśnięciu przycisku POWER (a nie reset) demon ACPI dostaje sygnał (chyba od modułu button) i wyłącza komputer. Jest to przydatne, gdy system nie reaguje na naciskane klawisze klawiatury.

a pliku X.log.0 nie widzialem nigdzie.

Dziwne :/ A szukałeś /var/log/Xorg.0.log?

poradzilem sobie jakos.

Oj, to się trochę spóźniłem :/ Teraz to Ci mogę tylko pogratulować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...