Skocz do zawartości

Źle Zainstalowana Fc5 ?


Saek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zainstalowałem FC5 i przy pierwszym uruchomieniu okazało się że nie uruchamia się żadne środowisko graficzne. Wcześniej miałem FC2 i nie było żadnych problemów a że jestem "wytrawnym" użytkownikiem windozy ;) nie bardzo wiem co dalej. Instalacja była praktycznie typowa (biurko itp.), przy wyborze środowiska zrezygnowałem z GNOME i zaznaczyłem KDE. Uruchamianie wygląda normalnie ale kończy się w trybie txt prośbą o login :/ Co dalej? będę wdzięczny za jakąś radę :) a może poprostu zainstalować ją jeszcze raz tak jak to najlepiej wychodzi z windozą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ze jestem "wytrawnym" uzytkownikiem windozy ;)

 

Wiecej szczególów moze :huh: sprzet, glównie karta graficzna... moze jakis wpis w logu, przynajmniej zacytuj co jest w ostatnich liniach...

vi /var/log/Xorg.0.log

 

PS: bys nie resetowal kompa zastanawiajac sie jak z tego sie wychodzi to na poczatku shift+q potem q+!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej szczegółów może :huh: sprzęt, głównie karta graficzna... może jakiś wpis w logu, przynajmniej zacytuj co jest w ostatnich liniach...

vi /var/log/Xorg.0.log

 

PS: byś nie resetował kompa zastanawiając się jak z tego się wychodzi to na początku shift+q potem q+!

 

 

Ponury Dzięki za reakcje :) W międzyczasie problem częściowo się rozwiązał - piszę już z Fedorki. Przewertowałem troche forum i znalazłem :) Niestety X-y muszę uruchamiać ręcznie :( (login: hasło: a potem startx) nie kumam dlaczego tak jest - w FC2 okno logowania było w trybie graficznym :/ Co zrobić żeby X-y uruchamiały się automatycznie ?

 

Z góry dzięki.

 

to już chyba nie ma znaczenia ale:

Sprzęt: ECS K7S5A, DURON 800, 256 RAM, GForce 2 MX, 40 GB HDD,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) To właśnie pomogło choć u mnie linijka wygląda nieco inaczej ale faktycznie było 3 a nie 5. Ktoś potrafi odpowiedzieć dlaczego tak jest - czy to wina doboru pakietów przy instalacji? Taka sytuacja może zniechęcić "szaraków" do (_linuxa_ → Linuksa) ORT tuż po instalacji ;) (tych którzy nie wiedzą że jest forum).

 

 

Dzięki za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyrazniej znalazles buga w instalatorze FC5 ;)

 

Domyslnie, jesli instalujesz srodowisko graficzne system powinien byc ustawiony na uruchamianie w runlevelu 5. Prawdopodobvnie sposob w jaki wybierales menedzera okien spowodowal, ze ten domyslny mechanizm nie zadzialal...

 

Ja zawsze instaluje oba menedzery i nic takiego mnie nigdy nie spotkalo, mysle ze instalator przestawil system na 3 w momencie usuniecia Gnome, zapominajac o instalowanym KDE...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe tak tez myslalem ;)

 

.... w windozie tez ciagle mialem jakies "przygody" :) widocznie juz taki ze mnie trudny uzytkownik.

 

Dzieki za info.

 

Jak Dziewczyna mnie nie odciagnie od kompa to dzisiaj bedzie "strojenie" Fedorki :) - Spodobalo mi sie!

 

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...