Skocz do zawartości

Nowa Akaja Informacyjna


mcaron

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje wszystkim za pomoc i odpowiedzi w mojej ostatniej akcji informacyjnej. Duzo sie dowiedzialem i nauczylem... ale jak wiadomo czym wiecej odpowiedzi tym wiecej pytan.... to jedziemy:

 

1)Czy w KDE jest YMP? Nie moge tego znalesc. Nie wiem czy chodzi w tle KDE a z tego co wiem program jest istotny.

2)Nadal szukam programu pocztowego pod (_linux'a_ → Linuksa) ORT ktory ma fuknje dzielenia i laczenia wiadomosci. Dokladniej chodzi o to, ze niektore programy pocztowe (m. in. Outlook, The BAT) maja funkcje dzielenia wiadomosc powyzej danego rozmiaru.

3)Czy ktos wie jak odinstalowac programy które sa dodane do KDE? Metoda rpm -e nie działa. Chodzi mi m. in. o nieprzydatne mi (_wogóle_ → w ogóle) ORT programy typu Kandy, Karm, itd.

 

dziekiuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Czy w KDE jest YMP?

Wybacz moją ignorancję, ale co to jest?

2)Nadal szukam programu pocztowego pod (_linux'a_ → Linuksa) ORT ktory ma fuknje dzielenia i laczenia wiadomosci.

Na pewno nie Mozilla ani TB → http://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=60981 :(

3)Czy ktos wie jak odinstalowac programy które sa dodane do KDE? Metoda rpm -e nie działa. Chodzi mi m. in. o nieprzydatne mi (_wogóle_ → w ogóle) ORT programy typu Kandy, Karm, itd.

Wspomniane programy należą do paczki kdepim, więc będziesz musiał ją wywalić. Z KDE jest o tyle źle, że paczki są w miarę duże i zawierają wiele programów. Można by pakiety rozbić na mniejsze, ale jakoś tego nie zrobiono :/

rpm -e --force nazwa

albo

rpm -e --nodeps nazwa

Tych opcji nie powinno się w ogóle używać w 99,99% przypadków, bo zwykle coś potem nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli program ktory w GNOME znajdowal sie w dolnym prawym rogu i mial za zadanie instalowac aktualizacje programow.

Aha, chodzi o rhn-applet :-) K → Narzędzia systemowe → Red Hat Network Alert Icon i powinno się pojawić na pasku.

 

 

Jeśli wolisz, żeby proces aktualizacji był bardziej automatyczny, to odpal ntsysv lub system-config-services i zaznacz usługę yum, a potem ją uruchom. System będzie się samemu aktualizował. W przypadku ewentualnych błędów będziesz o tym informowany - zostanie wysyłany mail do roota. Polecam pozmieniać serwery w /etc/yum.conf na jakieś szybsze, np. http://sunsite.mff.cuni.cz/pub/fedora/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...