Skocz do zawartości

Kazaa Na Linuksie


WARburg

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje działający odpowiedznik programu kazaa na linuksie?? Ja próbowałem z programem Giftd ale

wyskakiwało mi coś takiego:

*** GIFT-FATAL: couldn't load protocol in file /usr/lib/giFT/libOpenFT.la: file not found
*** Often times more information can be found in the log file or with the -v command line switch.

Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*** GIFT-FATAL: couldn't load protocol in file /usr/lib/giFT/libOpenFT.la: file not found
*** Often times more information can be found in the log file or with the -v command line switch.

Napisz jeszcze w jaki sposób zainstalowałeś program (RPM-podaj źródło, kompilacja, skopiowałeś binarki). Wygląda na to, że ten podstawowy plik programu nie istnieje.

Do wypowiedzi poprzednika dorzucę jeszcze klienta DC: dcgui.berios.de .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gifta kompilowałem ze źródeł... Podobnie mam zresztą z programem MPlayer bo też mi się nie chce uruchomić i wyskakuje podobny komunikat

Reading config file /usr/local/etc/mplayer/mplayer.conf: Nie ma takiego pliku ani katalogu
Reading config file /root/.mplayer/config
Reading /root/.mplayer/codecs.conf: Can't open '/root/.mplayer/codecs.conf': Nie ma takiego pliku ani katalogu
Reading /usr/local/etc/mplayer/codecs.conf: Can't open '/usr/local/etc/mplayer/codecs.conf': Nie ma takiego pliku ani katalogu

Na FC2 jestem dopiero od tygodnia i (_wogóle_ → w ogóle) ORT mam z nią małe problemy........

 

A tak (_wogóle_ → w ogóle) ORT to mi chodziło o klienty które by korzystały z tej samej sieci co Kaaza a nie emul...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię zniechęcać do kompilacji źródeł, ale isnieje kilka... no właśnie: kilka ale.

Oczywiście nie chcę także Cię pouczać, ale myślę, że możesz się co nieco dowiedzieć. Kompilacja na Twoim komputerze bez specjalnych dyrektyw kompilatora może wcale nie przyspieszyć programu a nawet na pewno tego nie zrobi. Jeśli nauczysz się odpowiednio kompilować, niektóre części programu mogą działać szybciej o około 7%, a pewnie zauważyłeś, że bez odpowiedniej wiedzy i przy tak długim czasie instalacji dla tak miernego wyniku nie ma się co głowić... Jeśli nie chcesz sobie zaśmiecić systemu a koniecznie musisz skompilować ten program (bo żaden inny nie zrobi tego za Ciebie a paczki np. RPM ani gotowe biarki nie są dostępne na serwerze) zainteresuj się także aplikacją checkinstall.

Paczki do mplayer'a są dostępne, ale polecam go wgrać zo pomocą (_apt'a_ → apta) ORT lub (_yum'a_ → yuma) ORT, które odwalą za Ciebie całą robotę. Jeśli chcesz usunąć skompilowany program użyj w katalogu ze źródłami make uninstall. Proponuję zaglądać także przed kompilacją do README - pewnie tam znajdziesz przyczynę błędów Twoich programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre części programu mogą działać szybciej o około 7%

Tu bywa różnie, np. jednemu panu udało sie uzyskać 47% wrost wydajności → http://home.comcast.net/~jcunningham63/lin...timization.html dla aplikacji dokonującej obliczeń. Z tym bywa bardzo różnie :( Od niektórych flag kompilatora program może działać błędnie i co gorsze, można tego od razu nie zauważyć :/

 

@WARburg

gifta zainstaluj stąd → http://dries.studentenweb.org/yum/fedora/l...386/dries/RPMS/

 

BTW dalej nie wiem co takiego widzisz w Kazie :/ Toż to straszny syf ;-) Torent rulez :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre części programu mogą działać szybciej o około 7%

Tu bywa różnie, np. jednemu panu udało sie uzyskać 47% wrost wydajności → http://home.comcast.net/~jcunningham63/lin...timization.html dla aplikacji dokonującej obliczeń. Z tym bywa bardzo różnie :( Od niektórych flag kompilatora program może działać błędnie i co gorsze, można tego od razu nie zauważyć :/

Szczerze mówiąc nie interesowałem się platformami 64-bitowymi, ale właśnie takiego wyniku można się spodziewać... Zauważyłem pewnego bug'a - tam powinno pisać 44% :-)

@WARburg

gifta zainstaluj stąd → http://dries.studentenweb.org/yum/fedora/l...386/dries/RPMS/

 

BTW dalej nie wiem co takiego widzisz w Kazie :/ Toż to straszny syf ;-) Torent rulez :P

Tak, Torrent Rules. W każdej sieci prócz Overnetu (kazza'y) zauważyłem przewagę w pewnej kwestii, ale na moje łącze nie ma nic lepszego niż Torrent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK poradziłem już sobie z MPlayerem - zainstalowałem go z yuma (swoją drogą bardzo fajna rzecz.Gdzieś tutaj na forum widziałem opis jak się go używa)

 

Co do Kaazy to chyba kwestia przyzwyczajenia(mojego do niej) Na windowsie wszystkie torrenty i emule wolno mi chodziły (~1-2 kbps) więc dlatego siedziałem na kaazie.

 

Co do gifta to zainstalowałem wszystkie pakiety z tej stroy : http://dries.studentenweb.org/yum/fedora/l...386/dries/RPMS/ ale nadal mi nie działa...

Spróbowałem więc odpalić Azureusa ale wyskakuje mi coś takiego:

/usr/share/java/java -cp :Azureus2.jar:swt.jar:swt-mozilla.jar:swt-pi.jar -Djava.library.path=/root/azureus org.gudy.azureus2.ui.swt.Main ''
./azureus: line 91: /usr/share/java/java: Nie ma takiego pliku ani katalogu
Azureus TERMINATED.

(W pliku azureus wskazałem ścieżkę do javy : /usr/share/java)

Czy ktoś wie jak można odpalić tego azureus-a??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(W pliku azureus wskazałem ścieżkę do javy : /usr/share/java)

Czy ktoś wie jak można odpalić tego azureus-a??

O ile mnie pamięć nie zawodzi, to trzeba wskazać katalog binarek, czyli /usr/share/java_numerki/bin/

Ja nie wskazałem żadnego katalogu ( "" ) i automatycznie mi się wyszukiwuje przy starcie i uruchamia, także tej możliwości też spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...