Skocz do zawartości

Jaki Antywirus


latino-ino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaki polecacie antywirus dla Fedorki?

Wiem, zaraz pewnie spytacie: 'A po co ci antywirus pod Linuksa?' :D

Chodzi o to że muszę używać do pracy IE, (a nie mam zamiaru instalować WinXP) :( a przez niego wchodzi do systemu sporo śmieci. Zależy mi aby antywirus na bieżąco sprawdzał dane ściągane z netu oraz sprawdzał dwa katalogi - z wine oraz ies4linux.

Macie jakieś propozycje?

Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do legalności IE na Linuksie: z http://blog.di.com.pl/post/14663,1.html

Mimo wszystko postanowiłem zapytać rzecznika Microsoftu, Bartłomieja Danka, o jego zdanie w tej sprawie. Dostałem taką odpowiedź:

 

Oczywiście może Pan uruchamiać nasz program zarówno na innych systemach operacyjnych, jak również na wirtualnych maszynach. Musi być to zgodne z umową licencyjną ale jeżeli jest Pan legalnym użytkownikiem lub gdy program jest "for free" to nie ma problemu.

Nie znam licencji IE, ale chyba MS twierdzi, że takie coś jest legalne jak ma się windowsa.

Co do antywira: nie lepiej po zainstalowaniu zrobić backup .ies4linux i trzymać na czarną godzinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki polecacie antywirus dla Fedorki?

Wiem, zaraz pewnie spytacie: 'A po co ci antywirus pod Linuksa?' :D

Chodzi o to że muszę używać do pracy IE, (a nie mam zamiaru instalować WinXP) :( a przez niego wchodzi do systemu sporo śmieci. Zależy mi aby antywirus na bieżąco sprawdzał dane ściągane z netu oraz sprawdzał dwa katalogi - z wine oraz ies4linux.

Macie jakieś propozycje?

Z góry wielkie dzięki!

 

osobiscie przez dluzszy czas pod Winda (dawno temu) uzywalem AVG Free i bylem bardzo zadowolony. a przynajmniej sie nie zawiodlem. pod Linuksem tez go uzywam, ale to tak dla kosmetyki :P w kazdym razie bardzo wygodny w obsludze i niezbyt meczacy.

 

sciagnac mozna tu:

http://www.avg.pl/produkty/avg_free_linux.php

 

Daf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest Ci potrzebny. IE pod Linuksem to zupelnie inna bajka.

 

BTW. Czemu MUSISZ uzywac IE?? Z czym to jest zwiazane, moze da sie to jakos obejsc. No wiesz IE + FC = oO

Właśnie o to chodzi, że jak używam IE pod Linuxem i potem sprawdzam np. Avastem katalog z Wine to jest znajdowanych tam przynajmniej kilka "śmieci" :(

Używać IE muszę dlatego, że wykonuje tzw. teleprace, a system na którym jest ona oparta działa tylko na tej przeglądarce :huh: (w sumie nawet nie wiem czy będzie w 100% działać cały system na Linuksie, który jest prowadzony na protokole HTTPS) oraz do sprawdzania stron WWW.

 

osobiscie przez dluzszy czas pod Winda (dawno temu) uzywalem AVG Free i bylem bardzo zadowolony. a przynajmniej sie nie zawiodlem. pod Linuksem tez go uzywam, ale to tak dla kosmetyki tongue.gif w kazdym razie bardzo wygodny w obsludze i niezbyt meczacy.

A czy AVG działa w tle??

 

I jeszcze jedno :) czy IE jest programem typu "for free"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi, ze jak uzywam IE pod Linuxem i potem sprawdzam np. Avastem katalog z Wine to jest znajdowanych tam przynajmniej kilka "smieci" :(

To nic, nawet jesli sie sciagnie jakis robal to w zasadzie mozna to traktowac jako nic nie warty plik.

 

Uzywac IE musze dlatego, ze wykonuje tzw. teleprace, a system na którym jest ona oparta dziala tylko na tej przegladarce :huh: (w sumie nawet nie wiem czy bedzie w 100% dzialac caly system na Linuksie, który jest prowadzony na protokole HTTPS) oraz do sprawdzania stron WWW.

Https to po prostu szyfrowana wersja protokolu http. Jest oczywiscie zaimplementowana w m.in. firefox'ie. Jesli chodzi o ten system o ktorym piszesz to musialbys cos wiecej (technicznego) napisac na jego temat lub po prostu sprobuj go w przegladarce w Linuksie.

 

I jeszcze jedno :) czy IE jest programem typu "for free"?

@kamillys napisal kilka postow wyzej na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic, nawet jesli sie sciagnie jakis robal to w zasadzie mozna to traktowac jako nic nie warty plik.

Https to po prostu szyfrowana wersja protokolu http. Jest oczywiscie zaimplementowana w m.in. firefox'ie. Jesli chodzi o ten system o ktorym piszesz to musialbys cos wiecej (technicznego) napisac na jego temat lub po prostu sprobuj go w przegladarce w Linuksie.

Niestety w Linuksie nie działa (sprawdzałem w Operze i Firefox'ie), wyświetla komunikat:

Aplikacja wymaga użycia przeglądarki Internet Explorer w wersji conajmniej 6.0

Niestety nie mogę (nie umiem :rolleyes: ) powiedzieć więcej o sprawach technicznych :unsure: Czy jest sposób na ominięcie takiego zabezpieczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę (nie umiem :rolleyes: ) powiedzieć więcej o sprawach technicznych :unsure: Czy jest sposób na ominięcie takiego zabezpieczenia?

Jesli to nie problem to zebys wyslal jakiegos linka(nawet na priva) albo jakies inne informacje tak zeby to sprawdzic. Trudno odpowiadac jesli sie nie wie z czym sie ma doczynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...