Skocz do zawartości

Problem Z Instalacja Mepisa 6.0


DAREK WL.

Rekomendowane odpowiedzi

Sciagnałem obraz iso MEPIS 6.0 jadro 2.6.15-26.

Wypaliłem na płycie RW .Mepis jest to distro typu live z instalatorem na dysk czyli cos w tym stylu jak KNOPPIX albo nowe ubuntu.

System uruchamia sie prawidłowo jako live, działa :D

Gdy rozpoczne instalacje na dysku dochodzi onas do 64% i tym momencie staje płyta przestaje krecic sie w napedzie a czerwone swiatełko na obudowie kompa nie mruga czyli dysk tez nie instaluje. Ale strzałka kursora jest zmieniona na takie 'kółko' które jest w innych dystrybucjach gdy instalacja idzie prawidłowo.

Myslałem ze moze obraz iso sciagnał sie nieprawidłowy.

Sciagnałem jeszcze raz obraz iso tymrazem z innego mirrora i nagrałem go tylko ze tym raze innym programem do wypalania cd DEEPBURNER .

Nagrałem na tej samej płycie CD-RW po jej kompletnym wykasowaniu. I znów dokładnie to samo ;Jako live chodzi a instalatgor dochodzi do 64 % i stop :lol::(

Czy moze to swiadczyc ze obydwa obrazy iso z róznych serwerów sa nieprawidłowe czy tez moja płyta RW jest juz uszkodzona wieokrotnymi kasowaniami :?:

Boje sie zaryzykowac nagranie na cd-r jednokrotnego zapisu, szkoda mi zmarnowac płyty jesli okaze sie ze potem bede miał ten sam rezultat.

Nie ma polskiego forum mepisa , przegladałem anglojezyczne i tam tez znalazłem posty typu ; moj instalator dochodzi do ok 80 % , a potem porady innych ze winna moze byc zbyt duza liczba 'bad sektorów' na dysku , ze obrazy iso dystrybucji debianopodobnych sa bardzo 'delikatne.

Prosze o jakas porade co moze byc przyczyna ze instalator mepisa staje na 64 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem obraz iso na zwykłej CD -R i wszystko poszło ok

Ale coz z tego , nie ma w tym mepisie żródeł jadra ani chocby pakietu 'kernel-devel' ani nawet plików nagłówkowych :( Nie da sie wiec skonfigurowac SAGEM FAST 800 neostrady ani 'eagle-usb' ani 'ueagle'

Próba zainstalowania plików EAGLE-USB-DATA.deb u

EAGLE-USB-UTILS.deb konczy sie rezultatem UNKNOWN ERROR 512 :( To samo było w poprzedniej generacji ubuntu ale tasm chociaz na forum ubuntu sa opisane patchy które pomagały w rozwiazaniu tego problemu.

Do jadra mepisa-2.6.15-26 patcha nie widac :(

Tak ze jak na razie kompletna klapa z tym distro <_<

Przezucam ostatnio przez kompa wszystkie dystrybucje jakie znam a na żADNEJ nie moge uruchomic karty tv KWORLD LTV 883RF na chipsecie CONEXANT

Przejrzałem juz kilka forów linuksowych; oprócz tego tutaj przejrzałem forum UBUNTU , MANDRIVY NA LINUX.COM.PL/FORUM, wszedzie doradzaja dopisac odpowiednie linijki do pliku 'modprobe.conf' co tez czynie i to tez nic nie daje a sytuacja na CORE5 jest dość ciekawa; po uruchomieniu programu TVTIME od razu pojawia sie obraz TVP1 który jest u mnie na 8 kanale ale nie mozna wejsc w opcje 'tvtime-scanner bo wyswietla zaraz ze NIE MA TUNERA NA WYJSCIU 0 uzyj opcji --input by zmienic weejscie. I tu jest klops :unsure: Nie wiem co zrobic dalej B)

Urzadzenie jest rozpoznawane przez system jako CONEXANT AUDIO / VIEO decoder 1/2/3

Moduły jadra sa załadowane a system nie widzi TUNERA tej karty tv choc w pliku 'modprobe.conf' dopisałem ; TUNER=16 RADIO=5

To wszystko nic nie daje !!

Na programach do odbioru tv XDTV czy tvtime pojawia sie obraz jednego programu tv ale nie mozna nic uczynic dalej ;przeskanowac kanałow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamillysie , testowałem juz wszystkie programy do odbioru tv w linuksie jakie znam .

KDETV , TVTIME XDTV XAWTV ALETV i nie wiem jaki jeszcze.

Przegladałem rózne fora ; oprócz tego tutaj równiez forum mandrivy suse , auroxa ,

Stosowałem porady jakie tam sa np dopisz do pliku 'modprobe.conf' odpowiednie linijki

Po dopisaniu linijek w menu programu TVTIME pojawiała sie opcja SKANUJ KANAłU której wczesniej nie było wcale. Ale gdy dałem opcje ; WłACZ DETEKCJE SYGNAłU to wtedy jest BRAK SYGNAłU a gdy wyłaczyłem detekcje sygnału to wtedy snieżący obraxz taki jak w telewizorze bez ustawionego zadnego programu.

W suse w YAST jest klikalna konfiguracja karty tv i gdy tam kliknałem na TUNER TV po chwili wyskoczyło BRAK TUNERA DLA TEJ KARTY i tak w kazdej dystrybucji linuksa. :angry::( !! :huh: :lammer: :lol::unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa na windowsie , Kamillysie :)

A na linu

scanning channel list europe-east...

R1 ( 49.75 MHz): no station

R2 ( 59.25 MHz): no station

R3 ( 77.25 MHz): no station

R4 ( 85.25 MHz): no station

R5 ( 93.25 MHz): no station

R6 (175.25 MHz): no station

R7 (183.25 MHz): no station

R8 (191.25 MHz): no station

R9 (199.25 MHz): no station

R10 (207.25 MHz): no station

R11 (215.25 MHz): no station

R12 (223.25 MHz): no station

SR1 (111.25 MHz): no station

SR2 (119.25 MHz): no station

SR3 (127.25 MHz): no station

SR4 (135.25 MHz): no station

SR5 (143.25 MHz): no station

ksie mam teraz cos takiego

Czyli nic cho urzadzenie wykryte moduły sa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamillysie to co jest wyzej to fragment wykonania polecenia SCANTV w konsoli.

Jak widac program nie wychwycił ani 1 stacji tv i to w całym zakresie czestotliwosci :(:(

A na płytce instalacyjnej ze sterownikiem znalazłem katalog 'driver' a w nim miedzy innymi takie pliki

CX88xbar.inf CX88TUNER.sys

Próboiwałem kiedys wykorzystac poprzez 'wine' taki plik który ma rozszewrzenie .exe.

Ale to nic nie dało wywaliło jakis error , a zreszta nie ma chyba celu korzystanie z windzianych sterowników.

Skoro w róznych dystrybucjach linuksa urzadzenie jest widziane , moduły sa ładowane tylko programy do odbioru tv pokazuja brak sygnału i konsolowe polecenia które maja dac efekt przeskanowania czestotliwosci telewizyjnych i znalezienie dostepnych stacji pokazuja tez BRAK SYGNAłU.

Przeczytałem juz wzystki porady na forach;tym tutaj , mandrivy, ubuntu , suse i nic wczoraj nie wskórałem

Dlatego dzis siedze na winshicie i spokojnie ogladam w tej chwili wiadomosci na TVP1 nie psuje sobie nerwów walka z linuksem :angry: !!

A w wingrozie karta tv odbiera wszystkie te stacje tv które w moim miescie odbiera sie z naziemnej anteny;

TVP1 , TVP 2 ,TVP3 , POLSAT , TVN , PULS , i słaby sygnał czeskiej CT 1

A na linuksie zdarzały sie takie sytuacje ze przy pierwszym uruchomieniu programu TVTIME wskakiwał TVP1 ale nie mozna było znalesc zadnej opcji skanowania kanałow.

Czy jest taki program w linuksie lub windows który pozwolił by odczytac w jakis sposób tye parametry urzadzenia które trzeba podac w linuksowych plikach konfiguracyjnych aby nie błasdzic po omacku poleceniem

CARD=16 TUNER= :?: :?: :?: Bo wpisywałem juz w tym miejscu rózne liczby i jak na razie bez rezultatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem najnowszy numer gazety LINUX.MAGAZINE a do niej jest dołaczony MEPIS 6.0 na DVD czyli mamy 1900 dodatkowych pakietów które instalujemy po zainstalowanmiu podstawowego systemu.

Problem w tym ze jesli chce zainstalowac sterownik nvidii z pliku pobranego ze strony nvidii pokazuje on brak XORG/SDK/DEVELOPMANT PACKAGE i problem ten zauwazyłem juz na kilku dystrybucjach.

Czy to znaczy ze programisci nvidii wymyslili cos nie tak czy developerzy róznych dystrybucji (_linuxa_ → Linuksa) ORT o czyms zapomnieli :?: :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...