Skocz do zawartości

Znikajace Rzeczy Z Menu Startowego


Quelque

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem pod jakimi haslami szukac pomocy na moj problem wiec uderzam od razu tutaj :)

mam sobie FC2 i wszystko bylo fajnie dopoki nie zaczalem sobie upiekszac linuksa (moze moj problem jest zwiazany z czyms inym ale ja go obserwuje wlasnie od tego momentu)

"upiekszac" czyli instalowac gdesklety, zmieniac tapety, ikonki, przechodzic z gnome na kde i nazot

a problem polega na tym ze zaczely mi znikac z menu rozne rzeczy - "rzeczy" czyli jakies tam skroty do aplikacji (nie wiem czy jest na to jakas fachowa nazwa), konkretnie to rozlozylo sie to na dwa razy (raz znikla jedna czesc, a za drugim razem reszta), zostaly mi jedynie te 'aktywatory' ktore sam dodalem do "menu start" albo "paska szybkiego uruchamiania", czyli np zostal mi skrot do opery, a znikly np skroty do elementow openoffice-a, przy czym same aplikacje dalej mam zainstalowane i sprawnie dzialajace

wczesniej korzystalem z RH7.3 na windowmakerze i tam bylo wszystko proste i jasne, a w gnome i kde nie moge sie znalesc, nie wiem w ogole gdzie mam szukac problemu :/

pomocy! :)

Quelque

 

Przeniesione z działu Instalacja systemu FC2

gajownik

 

 

dodane pozniej:

 

sam sobie odpowiem:

jak szukalem informacji nt gdeskletow to znalazlem kajs porade ze trza ustawic zmienne

XDG_DATA_HOME="/opt/share"

XDG_DATA_DIRS="/opt/share"

ustawilem to w /etc/profile ale dopiero po jakims czasie przelogowalem sie i te ustawienia zadzialaly...

zadzialaly i moje ikonki szlag trafil :[

no ale usunalem te ustawienia, ikonki wrocily, a gdesklety dalej dzialaja (znaczy dzialaja te ktore dzialaly wczesniej, bo czesc mi za cholere nie chce sie uruchomic, ale to juz inny problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...