Skocz do zawartości

Fc6 Vs Laptop Toshiba A105-s4004


inz_Kulozik

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem FC6 i lipa :/

Ostatnie co widzę to "Uruchamianie udev [ok]", później kilka sekund przerwy i ekran robi się czarny.

Czy mogę cokolwiek zrobić zamiast ewentualnej reinstalacji (z mniejszą/inną ilością pakietów)?

Nie instalowałem wcześniej na tym kompie nic poza Windowsem.

Wg tej stronki http://www.infinity-ltd.com/mikkel/Toshiba.html - przy karcie graficznej

jest "Uses VESA driver. (Or you can update the i810 driver.)" ale nie wiem co z tym zrobić.

 

Z góry dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zobaczysz ekran grub'a wciśnij "a" na swoim kernelku i skasuj z linijki kernela rhgb. Zobacz czy wtedy system się załadu , ale można goz je. Jeżeli nie wstanie xorg to oznacza , że cosik nie teges jest ze sterownikiem do grafy. To całe "uses vesa" oznacza , że korzysta ze sterownika vesa z xorg, ale można go zastąpić sterownikiem i810. Najpierw spróbuj się odpalić bez rhgb , a później będziemy myśleć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez quiet chyba bez różnicy... przyuważyłem, że po wykryciu karty pisze jeszcze przed zgonem o próbie uruchomienia natywnego x serwera...

W takim razie sprobuj teraz odpalic system w runlevel 3. W pliku /etc/inittab zmien

id:5:initdefault:

na

id:3:initdefault:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam jestem nowy na forum ale ufam, że jesteście w stanie mi pomóc.

Mam problem z zainstalowanie FC6 na swoim laptopie ACER TravelMate4100. Wkładam płytę do napędu ładnie się bootuje, sprawdzam ją i wszystko jest ok, następnie wykrywa mi kartę ATi Mobility Radeon x700 na PCI Express i tu pojawia się problem ponieważ zamiast pojawić się okno powitalne Anacondy pojawia się czarny ekran i dalej nic się nie dzieje. Dodam też, że próbowałem uruchamiać inne linuxy w wersji Live i pojawiał się ten sam problem wszystko ładowało się prawidłowo ale gdy miał przejść do trybu graficznego pokazywał się czarny ekaran (testowałem Auroxa 12, Gentoo2006.1 oraz freespire 1.0 i to właśnie freespire jako jedyny się uruchomił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...