Skocz do zawartości

Minimalne Wymagania "nagiej" Fedory


mkarwin

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym postawic serwer na fedorze na stosunkowo starym pececie (p166, 32RAM, 2GB), tzn bez menedzerow okienkowych, niczym dos. serwer tylko www, ewentualnie poczty i ftp. jak myslicie - podola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym postawic serwer na fedorze na stosunkowo starym pececie (p166, 32RAM, 2GB), tzn bez menedzerow okienkowych, niczym dos. serwer tylko www, ewentualnie poczty i ftp. jak myslicie - podola?

mysle, ze conajmniej musialbys dolozyc mu wiecej RAMu :)

duzo takze zalezy jak intensywnie ten serw mialby byc wykorzystywany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p166, 32RAM, 2GB

 

[ciach]

 

jak myslicie - podola?

Raczej nie :(

Memory Requirements

 

This section lists the memory required to install Fedora Core 2.

 

    *      Minimum for text-mode: 64MB

    *      Minimum for graphical: 192MB

    *      Recommended for graphical: 256MB

http://mirror.hiwaay.net/redhat/fedora/lin...E-NOTES-en.html Problemem będzie tylko zainstalowanie - instalator po prostu nie będzie chciał się uruchomić. Jak wykryje poniżej 64MB RAMu to się będzie pluł.

 

Nie wiem po co aż tak wyśrubowali wymagania :/ A może Debian? (mam nadzieję, że się nikt nie obrazi ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No wlasnie nie bardzo rozumiem czemy Fedora tak pluje sie o Ram tak jakby zapomnieli ze nie wszyscy chca mniec X'y ;]]

a tylko maly serwerek ftp itd.

 

tak sobie mysle ze moze wystrczylo by dolozyc ramu na czas instalacji ?

albo zaistalowac na innym i przeniesc dysk ?

Tylko nie jestem pewnien czy jak zainstalujesz na wypasionej maszynie to paczki 586 nie wysypia serwerva na p166 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

U mnie w firmie zainstalowałem testowo na Celeronie 677 128 MB SDRAM ze zintegrowana karta graficzna i dzwiekowa na płycie Fedore 2 (dalo się, ale za długo przetwarzał informacje) i po formacie dysku FEDORE 1. Terazj jest znacznie lepiej i sytem przyzwoicie pracuje. Komp pracuje nadal na tym systemie. Jest legalnie i pracownicy ne infekuja już kompa. Windowsowi powiedzieliśmy do widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...