Skocz do zawartości

Dziwne Mp3


tomcio15

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam, ze taki post gdzieś już był (nie wi czy na tym forum) al mniejsza z tym...

 

Podobno XMMS ma bardzo dobą wtyczkę do odtwarzania plików mp3.... fajnie ;)

Ale u mnie jakość odtwarzaneych mptrójek jest okrutna (raz głos jest na pierwszym planie, potem nagle znika na ostatni, raz utwór gram bardzo głośno potem ciho itd. itp.). Nie ważne czy utwór ma 320 kb/s czy 128 kb/s wszystkie sa jednakowo zniekształcane!

w czy może tkwić problem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wina nie koniecznie leży po stronie xmms a np. sterownika do karty dźwiękowej. Proponuję:

1. sprawdzić czy w innym programie do odtwarzania mp3 jakość jest równie podła.

2. sprawdzić za pomocą jakiego serwera dźwięku mp3 podaje dźwięk, czy może chce pisać bezpośrednio po oss lub alsa.

3. sprawdzić na stronie alsa-projekt jak dobrze jej autorzy oceniają obsługę Twojej karty.

4. sprawdzić w internecie jak sprecyzować pytanie i jake informacje podać aby odpowiadający nie bawił się w wróżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:

Domyślne wyjście dźwiękowe to alsa, w xmms wtyczka output to oss

nie moge sprawdzić jak idze odtwarzanie mp3 w innych programach, bo tymczasowo nie mam głośników

moja karta dźwiękowa (Cmedia 9793) nie jest wspierana przez ase ( nie ma jej na liście

poza tym, mój pos jest dobrze sprecyzowany bo pytam się

w czy może tkwić problem question.gif

i (_niewiem_ → nie wiem) ORT jakie informacje musze podać żeby ktoś mi pomógł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...