Skocz do zawartości

Instalacja Na Laptop Compaq


STEFAN_GLUSZEK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zainstalowaniem Fedora Core 5 na moim laptopie.

Mam zainstalowanego również Windows XP profesional.

Restartuje komputer wkładam do napędu CD płytke z instalka F05 i chwile mysli po czym ładuje Windowsa.

Jak daje płytke do mojego PCeta to nie ma żadnych problemów Bootuje sie instalka fedore.

Jakies sugestie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cos jeszcze moze byc przyczyna
Np bardzo czuly naped CD/DVD... wyczysc naped (plytka czyszczaca), nagraj instalke na nosnik CD-R (jesli teraz jest na CD-RW), nagraj z mniejsza predkoscia itp itd...

W miare nowy ten sprzet? Niektore starsze kompy maja problem ze zbootowaniem z nowych plytek bootowalnych (nowy format boot-sectora).

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się jakiś czas temu starym serwerem Compaq-a (to było pentium 90 i 32Mb rRAM-u ;-) ) i był dokładnie ten sam problem CD bootowało tylko windowsy, a innych systemów operacyjnych nie. Próbowałrm na tym instalować RH7.0 - płyta pochodziła z jakiegoś czasopisma więc nie było mowy o złym nagraniu - zresztą próbowałem też z innymi płtami i to samo. Boot-ował się tylko Windows. Ustawienia w biosie nic nie dały (nawiasem mówiąc aby zmienić coś w biosie, trzeba było załadować interfejs mieszczący się na trzech dyskitkach :) )

W każdym razie w tedy pomogło stworzenie dyskietki startującej, RH 7.0 był katalog DOSUtil, tam znajdowało się polecenie RAWRITE które z poziomu DOS-u tworzyło dyskietkę startową. Inne rozwiązanie to było uruchomienie w DOS-ie plików cośtam.bat który zawierał: "loadlin autoboot\vmlinuz initrd=..\misc\src\trees\initrd.img".

W/w rozwiąznia miały sens w czasie gdy nie wszystkie kompy miały możliwość Boot-owania z CD, i obawiam się że obecnie Fedora nie zawira nic takiego - ale może i tak na coś to może kogoś nakieruje (ten krótki przegląd histori :lol: )

 

Przyszła mi jeszcze jedna rzecz, a minowicie spotkałem się z tym że napęd nie potrafił boot-ować z płyt DVD mimo że je odczytywał. Dotyczyło to napędu SAMSUNG COMBO. Co oczywiście i tak sprowadza się do stworzenia jakieś dyskietki boot-ującej - jeśli laptop jeszcze posida FDD :huh: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła mi jeszcze jedna rzecz, a minowicie spotkałem się z tym że napęd nie potrafił boot-ować z płyt DVD mimo że je odczytywał. Dotyczyło to napędu SAMSUNG COMBO. Co oczywiście i tak sprowadza się do stworzenia jakieś dyskietki boot-ującej - jeśli laptop jeszcze posida FDD .

 

to już raczej z palucha/pena/flesza (jak kto lubi) lepiej zbootować ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK udało sie nagralem nowa czysta plytke i zainstalowal, tylko znowu przy instalacji mam problem po wyborze co mam zainstalowac: dom i biuro, programowanie, web server, zaczyna instalowac i wyskakuje, bład unmounting CD sprawdz tty02 czy nie uzywasz mnt/source i nacisnij OK. Co mam zrobic??

 

 

O cos takiego co robic: Zatrzymał mi się na samym początku i pieprzy że w tty2 zamontowałem /mnt/source

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system podczas instalacji ma zamontowana w /mnt/source plyte z której aktualnie instaluje... mialem kiedys podobny problem jak bylo cos nie tak z plytami...

 

sprawdziles hasha sciagnietego z netu obrazu? zgadza sie z suma podana na serwerze?

po wypaleniu daj jeszcze:

sha1sum /dev/cdrom (ew. dvd...)

i porównaj z suma obrazu iso

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...