Skocz do zawartości

Pam-panel-icon


daniel_test

Rekomendowane odpowiedzi

otoz w pewnym momencie na ekranie pojawil mi sie panel, niewielki 2x3cm z cyframi,godzina i czyms w stylu "jhkjhihkjhih"

tak jakos zrobilem ps -aux i znalazlem cos takiego

daniel    5284  0.0  0.4  15184  4612 ?        Ss   22:17   0:00 /usr/bin/pam-panel-icon --sm-client-id 11c0a80369000116396392400000033250008
root      5285  0.0  0.0   1808   628 ?        S    22:17   0:00 /sbin/pam_timestamp_check -d root

co to jest? dlaczego to mi sie pojawilo na ekranie? kto to zrobil? ktoredy?

zaczalem sie niepokoic, ze mam dziurawy linux...

EDIT: i jak zabijam ten proces to "tray" mrugnie ale w ps -aux ciagle sa te dwa procesy :huh:

a moze ja w ogóle czegoś źle szukam?? ale ten panelik mnie zaniepokoil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie: jaki masz system? Bo mi to wygląda na FC, ale w wersji 4...

Po drugie: dobrze, ze ten topci dałeś tutaj, ale być moze nie wiesz, z jakiego powodu ta decyzja jest dobra :)

pam-panel-icon to ikona autoryzatora. Jeżeli zajrzysz do Menedżera Sesji GNOME zobaczysz, ze ten program staruje razem z gnome-session i ma tryb powstajacy, wiec bedzie uprty i go nie wyłączysz, dopóki cos sie w nim nie zepsuje(co nastapiło u mnie w FC4, gdzieś tu jeszcze jst wątek na tentemat). Gdy uruchamiasz jakiś program z serii system-config GNOME prosi o hasło root. Gdy je podasz, otrzymujesz upowaznienie, które w końcu wygasa - jego ikona pojawais ie w trayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...