Skocz do zawartości

Partycja I Instalacja


bomba

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

Jestem nowym użytkownikiem ,a właściwie chciałbym nim być :)

No ale po kolei .... Po pierwsze czy możliwe jest odwrócenie partycjii to znaczy miałem dysk 40gb i ktos kto mi instalował sytem podzielił go na dwie partycje a ja z jednej zrobiłem jescze jedną programem partycjon Magic 8... no ale ......do rzeczy dokupiłem sobie nowy dysk 40 gb i chce zeby było po staremu to znaczy dwie partycje czy można to odwrócić?

Mam FC 6 i przy instalacji jak jest boot szstem sie wiesya wzskakuja jakies bledz miedyz innzmi wspomnianz kornel ....... co robic bo nic nie dyiala... linux mediacheck ani linux text ani linux acpi'off ani linux nofb ani linux ide norma idt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 -pisz uwaznie, to co napisales to belkot.

z koncowki wyczytalem, ze nie dziala ci mediacheck -zanim wypalisz obraz to sprawdz czy sie sumy zgadzaja -sciagnietego pliku i sumy podanej w pliku z sumami...

co do reszty to nie zrozumialem -przykro mi...

[edit] chyba wiem czemu tak piszesz... masz niemiecki stdrd klawiszy... zmien z na y i bedziesz lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 -pisz uwaznie, to co napisales to bełkot.

z koncowki wyczytalem, ze nie dziala ci mediacheck -zanim wypalisz obraz to sprawdz czy sie sumy zgadzaja -sciagnietego pliku i sumy podanej w pliku z sumami...

co do reszty to nie zrozumialem -przykro mi...

[edit] chyba wiem czemu tak piszesz... masz niemiecki stdrd klawiszy... zmien z na y i bedziesz lepiej :D

a jak się sprawdza sumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ph34r:

no tak ściągnąłem sobie hashcalc ... ale co mi to daje jam mam FC na 5 płytkach CD to co mam sprawdzać wszystkie pliki po kolei?

A jak już piszemy o hashcalc tak na pszyszłość to sprawdzam sobie plik pod kątem CRC32 , MD5, SHA1 tak a potem jak mam porównać ten plik albo jak wyszukać brakujących składników ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedore sprawdza sie TYLKO pod katem SHA1. ftp://ftp.uninett.no/pub/linux/Fedora/cor...386/iso/SHA1SUM To plik z poprawnymi sumami FC6 i386.

====

Jestesmy Polakami, i (chyba) znamy Polski jako tako. Nie popelniaj bledów ortograficznych. Pisza z bledami, a potem dziwia sie, ze rosna takie glaby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Witajcie mądrzy ludzie!!!!

Niestety moja wyszukiwarka xp nie moze zlokalizować żadnego z podanych plików na moich płytach instalacyjnych *.iso z takim rozrzerzeniem jest tylko plik booot w katalogu images na płycie pierwszej . Czy (_wogóle_ → w ogóle) ORT windows może wykryć podane pliki ftp://ftp.uninett.no/pub/linux/Fedora/cor...386/iso/SHA1SUM

Może ktoś instalował FC 6 mam w sumie 10 płyt FC6 od1do5 i FC6 od6do9 i jeszcze FC6 rescue...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku. plyty instalacyjne sa w formacie ISO. dla kazdej znich musisz zrobic sume w hashcalcu i porownac ten pozornie nic nieznaczacy ciag cyfr i liter do tych

cc503d99c9d736af9052904a6ab14931b0850078  FC-6-i386-disc1.iso
3051710e6b2f1d17a14ede0ebb74761c29cda954  FC-6-i386-disc2.iso
5357ce21f8766db385b25923216a430b694bca5d  FC-6-i386-disc3.iso
d6133ab5ccf19431c14fd2ad85bce03c9834ef87  FC-6-i386-disc4.iso
22327af62d6376916e209b0c4934540e14d5664a  FC-6-i386-disc5.iso

tzn pierwsze cd musi dac ci wynik cc503....

jesli juz to zrobisz a dla ktoregos pliku nie bedzie sie zgadzalo z tym co napisalem -musisz dane CD sciagnac jeszcze raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B)

No tak ale przecież w hashcalc,u wybieram file i podaję ścieżkę dostępu f:\FC-6-i386-disc1.iso no alew ja nie mam takiego pliku , więc jak mogę to sprawdzić?Przecież nie mogę podać f:\ i to wszystko bo się i tak otwiera zawartosć płyty cd .... Moze tak jakoś mi wytłumaczcie krok w krok???? PLEACE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes sprawdzic sciagniety obraz plyty przed wypaleniem (plik *.iso), a nie wypalona plytke...

Skoro masz wypalona plyte, to przy bootowaniu z CD1/DVD gdy pojawi sie linux: wpisz mediacheck, albo jeszcze lepiej na poczatku normalnego procesu instalacji wybierz, ze chcesz sprawdzic nosniki i tyle.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

<_<

No tak gdyby tylko mediacheck pomogło ale nie stety nic nie pomaga bo już wpisywałem

linux lowers/linux text

linuxacpi=off

linuxacpi=off

linux mem=256m noprobe

linux ide nurma ....

i jest wciąż to samo czyli poprostu zaczyna się ładować linux i się pojawiają jakieś błedy kernel coś tam i się komp wiesza no i tyle ... Może jednak jest ktoś kto się na tym zna i pomoże .....???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jest wciąż to samo czyli poprostu zaczyna się ładować linux i się pojawiają jakieś błedy kernel coś tam i się komp wiesza no i tyle ... Może jednak jest ktoś kto się na tym zna i pomoże .....???

Nie, nie ma tu nikogo kto sie zna <_<

 

Zaczniesz czytac ze zrozumieniem? mediacheck nie ma pomoc, ma zweryfikowac poprawnosc plytek (skoro masz je juz wypalone)... wpisywales rozne inne parametry uruchomienia ale z tego co piszesz to mediacheck nie?

 

A jesli po wpisaniu mediacheck tez sie wywala to sprawdz obrazy (pobrane pliki *.iso) hashcalciem.

 

Na jaka pomoc wiecej liczysz, skoro nie chcesz sie zastosowac do wskazowek i zweryfikowac obrazow, ktore swoja droga na 99,99% sa uwalone i sa przyczyna problemow? Zaczniesz czytac wskazowki, czy nadal bedziesz narzekal i czekal na porade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa Panie ekspert i wszyscy urzytkowńcy forum .....

Czytam wskazówki dokładnie ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi na nie a wczególności . Ściągnąłem Hashcalc i jak pragnę Boga chcę sprawdzić te płytki ze zgodnością sum ale jak mam to zrobić skora gdy jest file i mam podać konkretny plik to nic mi nie daje *.iso po otwierają mi się i pokazują katalogi ... proszę wię tak krok pokroku jak skorzystać z hashcalc abym to zrobił skutecznie .......

Amediachack nie działa bo też się wiesza...

PLEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...