Skocz do zawartości

Filmy


perbeatus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na problem z którym sam się borykam zwrócił mi uwagę mój sąsiad. Mianowicie pokazał mi ten sam film na Wingrozie i w Mplayerze pod Mandrakem i musiałem mu, niechętnie, ale przyznać rację iż pod Linem jest gorzej. Wróciłem do domu i zrobiłem taki sam test na mojej fedorce i faktycznie, pod Linem filmy, szczególnie te w słabszej jakości, są bardziej "rozpikselowane". Jeśli ktoś mi powie czy da się coś z tym zrobić to bardzo bym się cieszył.

 

Mam ATI RV350 a sąsiad chyba Savage obie karty mają cieniutkie stery pod linem, może tu tki powód?

Rozpikselowanie nie zależy od użytej wtyczki video (próbowałem na gl2, xv11, i co tam jeszcze było)

 

Miłego testowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie :

- ATI RV350 to nazwa Chipsetu nie karty ( prawdopodobnie chodzi o Radeona ~ 9600 )

- Karty Ati z tej serii mają dobrą jakość przetworników obrazu oraz wspomagją odtwarzanie video.

- Możłiwy powód > stary lub nieprawidłowy sterownik.

- Jakość zależy także od używanych kodeków i ich aktualnej wersji oraz ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ściągnąć sobie najnowszego Mplayera, źródełka albo paczki, później kodeki win32 i skompilować mplayera z możliwością korzystania z kodeków windosowych, nie wiem czy domyślnie mplayer w paczce rpm ma to wkompilowane. może pomorze ale nie daje głowy to najprostrzy sposób, później mająć to, można popróbpwać czegoś innego w ustawieniach ale tego to ja już nie wiem co by można jesze zrobić,

 

pozdrawiam

 

ps. u mnie co do filmów to są lepsze niz w windowsie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy nie porównywałem jakości filmów na różnych systemach, ale na pewno na (_linuxie_ → Linuksie) ORT nie są gorsze. Może pomoże Ci upgrade mplayera, jak Ci polecił już ktoś wyżej. Możesz też dla własnej satysfakcji spróbować skompilować go ze źródeł.

Na tej stronie masz świetny opis jego kompilacji, jak i konfiguracji - fonty, kodeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...