Skocz do zawartości

Ustawienie Poczty


mlody

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z ustawieniem poczty. mam konto w sieci lokalnej. gdzy w ustawieniach poczty odbiorczej zaznaczam typ serwera POP (inne tez probowalem) wykakuje blad:

Błąd podczas operacji "Sprawdzanie usługi":

Nie można nawiązać połączenia z serwerem POP linux

to co mam tam poprzestawiac?

podpowiedzcie prosze

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to jest klient poczty i gdzie masz konto? (nie za bardzo rozumiem to "mam konto w sieci lokalnej"). Rozumiem ze jestes podpiety pod jakas siec i chcesz sprawdzic poczte np. na onecie. Jesli to Evolution to sproboj w Narzedzia -> Ustawienia... -> <[email protected]> -> Edycja -> Odbieranie poczty wybrac jako Typ serwera Dostarczanie lokalne (jesli juz nie probowales, lub inne serwery). Sproboj tez zaznaczyc w zakladce Wysylanie listow opcje Serwer wymaga uwierzytelniania (chociaz nie wiem czy to cokolwiek da jesli chodzi o odbieranie). Mam nadzieje ze to pomoze.

 

P.S. Upewnij sie tez ze w zakladce Opcje odbioru nie masz zaznaczone Wylaczenie wsparcia dla wszystkich rozszerzen POP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro juz mowa o poczcie i evolution to dopisze tutaj, nie będe zakładał nowego tematu bo i tak ich tu ostatnio dużo (o poczcie ;])

otóz wysyłać poczte moge ale nie moge jej odebrać. wszystkie parametry (serwer poczty itd) są w ustawieniach na pewno dobrze wpisane

poczte mam z o2.pl

zakładce odbieranie poczty ustawienia są następujące: typ serwera pop, komputer poczta.o2.pl

ssl jest włączane. w opcjach odbioru wyłączanie wsparcia dla rozszerzeń pop3 jest wyłączone

w zakładce odbieranie poczty jest jeszcze uwierytelnianie ale nie trzeba tam nic wybierać (uwierzytelnianie musi byc tylko przy smtp) jako typ tego uwierzytelniania jest ustawione logowanie. co tam ustawić nie z tego nie korzystać ?

przy próbie odebrania poczty wywala mi :Błąd podczas operacji "Pobieranie poczty":

Nie można nawiązać połączenia z serwerem POP poczta.o2.pl: Brak obsługi wymaganego mechanizmu uwierzytelniania:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...