Skocz do zawartości

Dlaczego Neo+ Znika?


fraDiavolo

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, zainstalowałem sobie FC2 na początku lipca i zgodnie z zamieszczonym tutaj HOW-TO udało mi się nawet skonfigurować Neostradę+. Wszystko byłoby genialnie, gdyby nie to, że połączenie wczoraj nagle padło. To znaczy działało, ale "w kratkę". Raz internet i poczta chodziły, a raz nie. Trzeba było np. klikać po 10 razy w link w przeglądarce, żeby zaczął się uruchamiać (i to w różnych przeglądarkach - Mozilla, Firefox, Konqueror). Dodam, że iptables i firestarter cały czas chodziły normalnie - czyli połączenie z siecią było (przynajmniej przy starcie systemu)!!! Zresztą na Windows wszystko było OK.

 

Próbowałem przeinstalować sterownik eagle, ale nic to nie dało, wciąż to samo. Więc w akcie desperacji przeinstalowałem cały system, zainstałowałem eagle jeszcze raz. No i znów to samo... Internet raz działa, a raz nie (najczęściej nie).

 

Może macie jakiś pomysł, co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w akcie desperacji przeinstalowałem cały system,

heh, jeśli coś nie działa to nie jest zaraz powód, żeby przeinstalowywać system, bo nie w tym rzecz. System instalujesz raz i ma chodzić cały czas, to nie jest Windows:P Niestety wiele "nowych" jeśli im coś nie działa instaluje cały system od nowa, heh i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, jeśli coś nie działa to nie jest zaraz powód, żeby przeinstalowywać system, bo nie w tym rzecz. System instalujesz raz i ma chodzić cały czas, to nie jest Windows:P Niestety wiele "nowych" jeśli im coś nie działa instaluje cały system od nowa, heh i po co?

 

Szczerze mówiąc, nosiłem się z takim zamiarem (tzn. reinistalacji) już wcześniej, bo nie miałem w systemie zainstalowanego Gnome'a, a nie chciało mi się tego ściągać przez apta - nie mam po prostu na to czasu. Problemy z Neo+ tylko przyśpieszyły moją decyzję.

A jest faktem, że windę reinstalowałem znacznie częściej. Już mogę to robić na pamięć, z zamkniętymi oczami. :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie do konca z tematem ale dla wszystkich ktorzy si ezawiedli na NEO po dlinuxem proponuje rozwiaznaie sprzetowe czyli router/switch thomsona (by tpsa) lub trendnet 504, oba urzadzenia spisuja sie swietnie. Nie ma zadnego laczenia podczas startu systemu, poprostu dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...