Skocz do zawartości

Instalacja I Konfiguracja Skype


mirekg4018

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam kartę dzwiękowa SB AuDigy LS chip CA 0106 Fedora 6.

Skype-1.3.0.53-fc5.i586.rpm (paczka dla Fc.6 jeszcze nie powstała) ze strony www.skype.com

Konfiguracja mikrofonu wygląda następująco:

1.Klikamy dwa razy na ikonie głośniczka (u góry w prawym rogu ekranu ).

2.Otworzy się okienko Regulacja głośności:(opis naszej karty)(Alsa mixer).

3.Z menu Edycja wybieramy Preferencje.

4.Otworzy się okno Preferencje regulacji głośności.

5.W tym oknie zaznaczamy

a.AC97 Line in.

b.Microphone

c.Capture

d.Analog Front (powinno być już zaznaczone)

Tylko te cztery opcje.Można wzmocnić dzwięk zaznaczając AC97 Mic Bost(+20dB)

Pozostałe nie mogą być zaznaczone.

Wracamy do Regulacji głośności zakładka 2 Nagrywanie Widzimy trzy działy:

1.Line in 2. Microphone 3. Capture. Suwaki przesuwamy na 3/4 wysokości.

Widoczne ikonki mikrofonów i głośniczków nie mogą być przekreślone na czerwono (wyjątek stanowi Line in tu mikrofon jest przekreślony)

Sprawdzamy efekt naszej Pracy.

Logujemu się do Skype testujemy połączenie.UWAGA przy uruchomionym skype nie zmieniamy ustawień, musimy zamknąć skype i ponownie uruchomić po zmianie ustawień suwaków (inaczej tracimy możliwość usłyszenia własnej wiadomości).

Jeżeli wszystko działa to pleciemy ze znajomymi.

Piszcie komu się udało, czy na innych kartach ten sposób też działa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.W tym oknie zaznaczamy

a.AC97 Line in.

Niama :( (Karta SB live 5.1). Najbardziej podobne jest "Line-In" Włączam. Tylko nie wiem po co, skoro nic nie mam podpięte do wejścia Line-In.

b.Microphone

c.Capture

d.Analog Front (powinno być już zaznaczone)

Niama :( Najbardziej podobne jest po prostu "Front". Albo "SB Live Analog/Digital Output Jack" (pierwsze włączam, drugie nie)

Tylko te cztery opcje.Można wzmocnić dzwięk zaznaczając AC97 Mic Bost(+20dB)

Pozostałe nie mogą być zaznaczone.

"Master" tyż nie? No dobra, niech nie będzie.

Wracamy do Regulacji głośności zakładka 2 Nagrywanie Widzimy trzy działy:

1.Line in 2. Microphone 3. Capture. Suwaki przesuwamy na 3/4 wysokości.

U mnie są dwa. Tylko Front i Capture. po dwa suwaki, sprzężone jak w stereo, pod nimi ikonki głośnika (pod lewym) i mikrofonu pod prawym. W zakładce Nagrywanie - mam Line-In i Microphone.

Widoczne ikonki mikrofonów i głośniczków nie mogą być przekreślone na czerwono (wyjątek stanowi Line in tu mikrofon jest przekreślony)

Sprawdzamy efekt naszej Pracy.

Mikrofon działa, słyszę dmuchnięcie.

Uruchamiam Skajpa i gadam do Skype Test Call - i qpa. "Sekretarka" nie działa.

:(

 

A audacity sobie spokojnie z mikrofonu nagrywa... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon działa, słyszę dmuchnięcie.

Uruchamiam Skajpa i gadam do Skype Test Call - i qpa. "Sekretarka" nie działa.

:(

 

Powtórzę:

Uruchamiam Skajpa

 

Chyba, że jesteś pewien, że trzeba dokładnie tak jak napisałeś w poście powyżej, tzn zmieniać ustawienia miksera przy uruchomionym Skype, potem, "po każdej zmianie ustawień skype musimy zamknąć, następnie ponownie uruchomić". Ale to troszkę nie za wiele sensu by miało. Po KAŻDEJ? Po przestawieniu np każdego checkboxa z osobna?

Guglanie tematu "FC6 a mikrofon Skype" w forum ang. dało tyle niespójnych wskazań, że tymczasowo mi się odechciewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Mikrofon działa, słyszę dmuchnięcie.

Uruchamiam Skajpa i gadam do Skype Test Call - i qpa. "Sekretarka" nie działa.

:(

 

A audacity sobie spokojnie z mikrofonu nagrywa... ;)

 

 

Jak na moj gust masz zablokowany na firewallu (firewallach) port an ktorym Skype nasluchuje rozmow przychodzacych,

sprawdz ustawienia ipchains i ewentualnie innych firewalli jezeli takie masz.

 

Cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

zainstalowalem skype do fc5 a mam fc6 lecz nie dzial.... nie chce sie (_wogule_ → w ogóle) ORT uruchomic :|

dotyczy to kilku jescze programow np scorched3d( w tym wypadku cos jak by grafa mi siadala) oraz gierka glest ktora takze jak skype (_wogole_ → w ogóle) ORT sie nie chce uruchamiac ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem skype do fc5 a mam fc6 lecz nie dzial.... nie chce sie (_wogule_ → w ogóle) ORT uruchomic :|

dotyczy to kilku jescze programow np scorched3d( w tym wypadku cos jak by grafa mi siadala) oraz gierka glest ktora takze jak skype (_wogole_ → w ogóle) ORT sie nie chce uruchamiac ;/

Spróbój w terminalu wpisać skype i następnie naciśnij (Enter), powinien pokazać co go boli. Co do gier sterowniki do twojej karty graficznej masz zainstalowane ?. W terminalu wpisz glxgears naciśnij (Enter), pojawią się koła, w terminalu ilość klatek jaką uzyskuje twoja karta graficzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam

też robiłem wg tego opisu i mi nie działało

znalazłem jendak coś takiego na jakimś zagranicznym forum:

alsamixer -V capture -c X

gdzie X jest numerem karty dźwiękowej - zazwyczaj 0

przesuwając kursorem na bok wbrać mic naciskając spację tak aby pojawiło się coś takiego

.........L  R.........
------  CAPTUR   -----
 CD      MIC    VIDEO

naciskamy ESC aby wyjść

i to wszystko

dodam tylko że miałem jakieś "sprzężenie" - uruchomiłem jeszcze raz, nacisnąłem ENTER(wtedy ustawiamy opcję odtwarzania) i wyciszyłem AC97(dziwne bo mam SB)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Znalezione dziś na theinquirer.net via tuxmachines.org:

VOICE OVER IP outfit Skype has been caught snooping on parts of your PC operation again.

 

We already reported how Skype was taking a deep interest in the workings of the BIOs of Windows users, now it seems that the outfit is snooping on Linux users too.

 

At the Skype forum, a bloke called ZaphodB set up an AppArmor profile to isolate skype from the rest of his system. His big idea was to protect the system against a potential 0-day remote flaw in Skype, by restricting the software's to access only those files strictly required.

 

Much to his horror he found that Skype kept asking to see all the details of his Firefox software and its plug-ins.

 

There was a bit of a debate as to why Skype would want to see these files, as they are not really required to make Skype run. There is a fear that Skype might be monitoring Firebadger and recording the details.

 

Skype has not commented on the news yet. ?

 

Jak widać mamy chyba pierwszego dużego trojana na Linuksie. I to chyba będzie koniec tego programu na komputerach szanujących się userów, jednocześnie pokazuje jak ważne jest pokazanie kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...