Skocz do zawartości

Linuksy Nie Widzą Partycji Na Dysku


SACZI

Rekomendowane odpowiedzi

Wbrew pozorom nie chodzi o dostęp do różnych systemów plików, ale o podział dysku twardego na partycje.

Mam na dysku wygospodarowane 10 GB na Linuksa, i resztę, czyli 5 partycji dla Windowsa.

Problem w tym, że żadna płyta instalacyjna Linuksa nie widzi tych partycji, pokazuje mi obecność dysku bez jakiegokolwiek podziału (tabula rasa).

 

Stało sie to w momencie, gdy skopiowałem zawartość partycji na inna w celu sformatowania jej na FAT32. Uruchomienie komp i GRUB pokazuje mi Error 17 ...

Odpaliłem Hirensa w celu przywróćenia tablicy partycji - nie pomogło, odpaliłem Windę z instalki w celu przywrócenia MBR - nie dało się tego zrobić, odpaliłem instalacje Ububtu, Gentoo i SuSE, a one widzą tylko zainstalowany dysk w systemie ...

 

Podejrzewam, że coś jest namieszane w tablicy partycji, ale nie mam pojęcia co.

W jaki sposób, jakim narzędziem sprawdzić poprawność tej tablicy?

Najciekawsze jest to, że WInda po reinstalce działa mi poprawnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygospodarowałem?

Po prostu pod Windą usunąłem jedną partycję i zrobiłem SWAP'a + RaiserFS.

 

[cytat]co oddaje 'fdisk -l' [/cytat]

Sprawdzę za 2,5 GB, czyli z jakieś 4h (Fetorkę 6 ciągnę:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponury, fdisk widzi partycje i pokazuje poprawna ich konfigurację.

Odpaliłem FC6 i pojawił sie komunikat i uszkodzonej tablicy partycji.

Proponował mi usunięcie wszystkich partycji i ponowne ich założenie, co rzecz jasna, nie wchodzi w grę - gdzie ja 200 GB upchnę!

 

medowlak, ja używam albo Partition Magic (od jakichś 3 lat juz nie) spod Hirens'a albo partycjonera wbudowanego w Windowsa (konsola zarządzania systemem).

 

 

Pytanie za 100 punktów: jakim softem najpewniej naprawić błędy w tablicy partycji?

 

Testdisk wykrył błędne wpisy między partycją, z której kopiowałem pliki na drugi dysk, a partycją przeznaczoną pod LInuksa.

Problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...