Skocz do zawartości

Po Instalacji Komunikat Na Monitorze: Out Of Range


aruns

Rekomendowane odpowiedzi

WalDO z całym szacunkiem ale w przypadku lcd samo urzycie rozdzielczości nieobsługiwanej przez monitor wywoluje komunikat "out of range".

Tak, ale na ta wysoka rozdzielczosc / czestotliwosc odswiezania system przelacza sie dopiero po uruchomieniu rhgb (autor watku napisal zreszta ze grafika siada po kilku komunikatach tekstowych - hint poczatek bootowania, jeszcze bez rhgb) lub (jesli rhgb jest wylaczone) przy przejsciu na Xy.

 

Usuniecie parametru rhgb oraz zmiana domyslnego trybu uruchamiania na 3 powinna pozwolic na bezproblemowe uruchomienie systemu w trybie tekstowym.

 

Sorry, ze sie wtracilem, ale mialem i tak dopisac cos od siebie.

 

@aruns - a nie wystarczy uzyc Ctrl-Alt-F1...F6 by przejsc na czysta konsole tekstowa i zalogowac sie jako root?

 

BTW - jeszcze jedna uwaga ogolna dotyczaca problemow z odswiezaniem na panelach LCD. Czasami problem rozwiazuje wymuszenie w pliku xorg.conf wyzszej rozdzielczosci bez wymuszania czestotliwosci odswiezania. Tak, nie pomylilem sie, wyzszej :D

 

Oszczedze Wam wykladu, wiec uwierzcie mi na slowo ;) i w przypadku problemow z odswiezaniem zmiencie rozdezielczosc na wyzsza a byc moze zobaczycie Xy w kolorach.

(Jesli istnieje na forum zapotrzebowanie na gruntowna wiedze to moge to wszystko opisac konkretniej ;) ... chociaz koszmarnie mi sie nie chce :D)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze do tego wszystkiego taki szczegół;

Gdy uruchamiam płytke LIVE DVD z gazetki linux+ to ta dystrybucja [w rzeczywistosci jest to aurox 12] lekko zmodyfikowany . system ten uruchamia sie z rozdzielczoscia ;

1400 x 1050 60 hz . Obraz jest zbyt duzy nie miesci sie na całym ekranie , ale monitor nie wyłacza sie !! ZAstanawia mnie to , bo w xorgu dla slackware , gentoo czy freebsd nie ma takiej duzej wartosci a mimo to wyłaczaja monitor .

Jak to jest :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...