Skocz do zawartości

Wiedza O Linuksie


Dares

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie nad kupnem ksiazki o systemie linux. Chcialbym sie zapytac czy znacie jakies dobre dystrybucje ksiazek albo konkretna ksiazke ktora osfoiłaby nowego uzytkowanika z linuxem...jego konfiguracja, backup danych naprawa, komendy podstawowe informacje na temat (_linuxa_ → Linuksa) ORT itp. Niewiedzialem gdzie zaczepic ten temat jezeli zle wybralem prosze o przeniesienie. Prosze o podanie jakiejs dobrej ksiazki dla poczatkujacego....taka ktora zawiera bardzo duzo informacji a takze jest w dosc prosta w odbiorze. Wiem ze istnieja poradniki w internecie ale ja zawsze uwielbialem sie uczyc oprogramowania itp poprzez ksiazki...a mam zamiar z linuxem zaprzyjaznic sie na stale :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

elo ściagnij jakiegoś legalnego ebooka, jest w necie ich pełno, ostatnio przeczytałem

"OReilly.Fedora.Linux.Oct.2006.eBook-BBL" oparte na fedorce, nie pamiętam na jakiej, ale dosyć swieże wydanie, sporo się z niej nauczyłem mimo, że korzystam z FC już trochę czasu ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[offtopic]

Fedora jest dzieckiem REDHATa

A jaka matka taka córka.

Ten REDHAT -ta Fedora

"Jaki ojciec -taka córka; Jaki klucz -taka dziurka"

[/offtopic]

a co do ksiazek to jesli spedzasz duzo czasu przy kompie to eBooki + praktyka (tej nic nie zastapi) -Wyd. O"Reilly ma zasadniczo dobre ksiazki ale nie wiem czy na poczatek sie sprawdza :)

a jesli chcesz sobie poczytac w pociagu to kazda ksiazka jest dobra - z kazdej dowiesz sie wielu rzeczy, ktore mozesz pozniej sprawdzic na kompie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
elo ściagnij jakiegoś legalnego ebooka, jest w necie ich pełno, ostatnio przeczytałem

"OReilly.Fedora.Linux.Oct.2006.eBook-BBL" oparte na fedorce....

cześć,

właśnie próbowałem ściągnąć tą książkę, ale bez powodzenia, ściągnął się torrent, o torentach wiem tylko tyle że to protokół do ściągania plików w pakietach, proszę się nie śmiać, ale czy ktoś może mi powiedzieć jak ściągnąć tą książkę?

zep :lammer:

ps. poki co korzystam z windy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. poki co korzystam z windy

 

Daleka droga przed tobą...

Ciężko tak proste rzeczy tłumaczyć, więc najprościej będzie jak wejdziesz na stronę programu, którego używasz, i tam odszukasz jak się dodaje pliki torrent. Powinno być na jakimś FAQ, howto, forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleka droga przed tobą...

Ciężko tak proste rzeczy tłumaczyć, więc .....

Dzięki :D

najbardziej za to: "na stronę programu, którego używasz", domyśliłem się że trzeba jakiegoś sofcika do obsługi tego prptokołu do ściąganoia plików po kawałku, google, sciągnąłem azerusa i już ściągam ORaillego. Co do dalekiej drogi to chyba lepiej niż już być na końcu...

pozdrówka

zep

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...