Skocz do zawartości

Tragedia


asasyn

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam mieć dość (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Mam Fedorę od prawie 2 miesięcy i z każdym dniem zaczynam dochodzić do przekonania że linux to zwykłe g..no. Ogląanie na Mplayerze DVD niemożliwe pomimo studiowania różnych opisów i kombinowania. Wczoraj w nocy 2 razy zniknął pulpit, raz lista okien, 4 zawieszenia systemu, dziś 2 zawieszenia przy wylogowaniu i jedno przy starcie systemu. Takich atrakcji nie miałem prze niecałe dwa lata używania XP .Szybkość fedory też pozostawia wiele do życzenia:( Nasuwa mi się pytanie czy Linux jest naprawdę systemem operacyjnym czy tylko jego atrapą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synu zbłądziłeś ale Ci wybaczamy.

 

Tak to już w (_linuxie_ → Linuksie) ORT jest tylko że podejrzewam nie "zawiesił" Ci się bo to troche mało prawdopodobne. Wtedy się X servera "zabija" i po frytoszach.

 

Do tego systemu to trzeba z sercem troche. ;) Wierzę że Ci się uda. Jak coś to poprostu zapytaj po to tu jesteśmy wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to poprostu zapytaj po to tu jesteśmy wszyscy.

Tak, pytaj! Dlaczego piszesz o tym na forum: programy? Jeśli potrzebujesz pomocy pytaj, jeśli chcesz się podzielić odczuciami co do Fedory pisz na Hyde Park'u... Jesteś pewien, że dobrze zainstalowałeś sprzęt (tylko to może powodować zawieszenia)? W MPlayerze wystarczy w ustawieniach podać dobrą ścieżkę do DVD i odtwarza (nie działają tylko interaktywane menu). Zniknął pulpit? Jak to wyglądało? Wydaje się, że to nieduży problem... Powodzenia w używaniu Fedory, lub innego godnego uwagi OS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam DVD ale oglądanie filmów na mplayerze jest o wiele lepsze niż na windzie, (szczególnie że niedługo podłącze sobie pilota), system działa mi stabilnie i nic sie nie wiesz, (a na XP ostatnio jak włączyłem to dostałęm zwisa gdy odpaliłem gg)

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu gdy pytają się nie w co gram odpowiadam, ze w (_linuxa_ → Linuksa) ORT :D

Kolejnym etapem byla proba ogladania DVD (by the way - wieszalo mi sie pod Winda :D )

OdpalilemFedore , poszukalem informacji w Inecie - zainstalowalem Xine i obejrzalem (kolejny raz) "Taxi".

Sukces.

 

Intryguje mnie temat instalacji windowsowych czcionek "coby Fedora wygladala repiej "(TrueType). Nie da sie jakos inaczej pozbyc brzydkich (nieostrych a jednoczesnie (bez aliasingu) niekwadratowych) fontow ?

 

Wiem, pisalem juz o tym.

 

Co jest przyczyna wyswietlania w Mozilli obrazkow i elementow HTML inaczej niz w Windozie ?

Tu zamiescilem zrzuty ekranowe z linux-a: zrzuty

Mam na mysli inaczej cieniowane "radio buttony" (Google) ,screen z Multibanku pokazuje o co mi chodzi a'propos obrazkow "oferta dla mlodziezy " i dalej w prawo. To wyglada jak by wyswietlal miejsza ilosc kolorow ? Zainstalowalem Mozille pod Windows rysuje identycznie jak IE6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...