Skocz do zawartości

Problemy Po Instalacji Fc4


wengis

Rekomendowane odpowiedzi

Troche dziwny ten windows xp :blink:

 

Z linuksa odpa:

dd if=/dev/zero of=/dev/hdc bs=446 count=1

U ciebie ten dysk jest wpiety jako Secondary Master wiec masz hdc

 

Po tym bedziesz mial wyczyszczony bootloader z MBR-a (partycje zostana, bo one sa zapisane jako ostatnie 64B z MBR).

 

 

Jak chcesz mozesz sobie zrobic backup MBR-a gdyby dalej nie szlo, tak abys nie musial instalaowac ponownie tego WinME, czy kozystac z fixmbr (chociaz nie wiem czy w ME bylo cos takiego)

 

dd if=/dev/hdc of=mbr-backup.bin bs=512 count=1

I pozniej wgrac ten plik mbr-backup.bin na np dyskietke (oczywiscie nie zapomnij odmontowac dyskietki ;) ) lub ew. FTP (tylko musisz miec net na linuksie)

 

 

Pozniej w razie czego aby przywrocic:

dd if=mbr-backup.bin of=/dev/hdc bs=446 count=1

tylko musisz byc w katalogu gdzie jest mbr-backup.bin

 

PS. tylko po tych operacjach w linuksie restartuj kompa po przez reboot/poweroff, lub jak nie zadziala (np. na fc6 z CD1- linux rescue) to trzeba Ctrl+D (wyjsc z konsoli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz partycje fat32 jako podstawowa czyli ustaw ja (hdc1 - w windowsie pewnie bedzie to C:) jako BOOT/ACTIVE w np. partition magic, i powinna ci instalka XP ruszyc.

 

Jak nie to moza bedzie sprowoac wyczyscic boot loader, ale z tym ACTIVE/BOOT powinno byc ok.

 

Rozumeim, ze XP'ka chcesz miec na: /dev/hdc1 * 1 1305 c W95 fat32 (LBA)?

@alkman

Wiem, ze windows xp (instalator) zawsze zostawia na koncu dysku 7,8MiB nieprzydzieloengo miejsca, ale ja z tego co pamietam robilem to bez tego wolnego miejsca, i poszlo.

 

PS. Moze windows xp przechowuje tam jakies tajne dane ;)

Pewnie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zajrzec na strone MS sami sie przyznaja ze w instalatorze jest blad. jest na to jeden sposob. jesli jest to dysk sata wylaczyc calkowicie w biosie i odpalic winde z plyty. na bank sie wlaczy instalator i zacznie kopiowac pliki instalacyjne. pozniej reset i wlaczasz dysk. niestety u mnie pokazalo sie wowczas ze brak systemu operacyjnego. no ale zawsze mozna sprobowac. to sie tyczy wylacznie dyskow sata z innymi niz windowsowskie partycjami. ewentualnie sposob !Ci: ukryc partycje w jakims programie partycjonujacym. ja poszedlem po rozum do glowy i mam na osobnym dysku winde na osobnym linuksa nie mam zdrowia sie uzerac z microshitem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...