Skocz do zawartości

Przegladarki Www, A Java?


marchewczak

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie!!!. Mam problemy z uruchomieniem obsługi JAVA w przeglądarkach. Oprócz zawartej w FedoraCore2 (jądro 2.6.5) przeglądarki Mozilla 1.6, zainstalowałem sobie najnowsze wersje przeglądarek: Netscape 7.2 oraz Opera 7.54. Z samą instalacją nie było problemów. W opisie podają, że nie obsługują one Javy. Ściągnąłem więc też ze strony www.java.com JAV dla Linuksa i też ją zainstalowałem. Postępowałem zgodnie z instrukcją tj. Zainstalowałem JAV, nastepnie dodałem odpowiednie pliki do katalogów plugin powyższych przegladarek, uaktywniłem opce enable Java w nich i nie działa :angry: Chodzi mi o to, że chcę korzystać z czatów na Wirtualnej Polsce i Onecie, a prawie każdy czat wymaga Javy :( i jak to sie mówi "jest TORBA" :))) Z góry dziękuję. Pozdro.

 

PS. Sorki!, że zawróciłem wam głowę. Przed chwilą przeczytałem, że czaty np.: z Onetu bazują na Microsoft Java VM - nie wiem czy to uruchomię w FedorzeCore2 :))) czyli pewnie zainstalowałem poprawnie Jave, ale to nie ta Java :))) Jeśli ktoś coś wie, to Proszę o poradę :)

W pomocy na czacie Onetu piszą:

Nowy czat przystosowany jest tylko dla systemów Windows i przeglądarek IE

Użytkownikom innych systemów operacyjnych i przeglądarek zalecamy korzystanie ze starej wersji czatu. Stary czat jest i będzie dostępny. Wystarczy w oknie logowania wybrać link "stary czat" TYLE TYLKO, że stary czat też się nie uruchamia :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w końcu zainstalować Wirtualną Maszynę Jawy na FedoraCore2, ale tylko w przeglądarce Netscape 7.2. Pobieżnie sprawdziłem że działają czaty na: Onecie - i to nowy czat, choć Onet pisze, że nie obsługuje Netscape, Wirtualnej Polsce i Interii, ale tylko pobieżnie -zalogowałem się i czat się uruchomił. Zobaczyłem osoby i się zaraz wylogowałem. Nie wiem czy wszystko będzie OK. Niestety nie udało mi się uruchomić Javy na Mozilli 1,6 i Operze7.54. Jak uruchomiłem w Netscape: Ściągnąłem ze strony: www.java.com plik - j2re-1_4_2_05-linux-i586-rpm.bin. Jako root wydałem z konsoli polecenie: chmod a+x j2re-1_4_2_05-linux-i586-rpm.bin, a następnie: ./j2re-1_4_2_05-linux-i586-rpm.bin pojawi się tekst licencji -trzeba zaakceptować licencję. Po tym należy jeszcze wydać polecenie: rpm -iv j2re-1_4_2_05-linux-i586.rpm. Następnie trzeba wejść do katalogu, gdzie są zainstalowane pluginy Netscape-a - u mnie: /usr/local/netscape/plugins i wydać polecenie:

ln -s /usr/java/j2re1.4.2_05/plugin/i386/ns610-gcc32/libjavaplugin_oji.so. Utworzy się symlink, co można sprawdzić wchodząc do tego katalogu -pojawi się plik (skrót) o nazwie: libjavaplugin_oji.so. Następnie nalezy jeszcze sprawdzić czy w Netscape w Edit/Preferences jest ustawione Enable Java i wszystko. Aha jak sprawdzić czy Jawa działa. Najlepiej wejść na stronę: http://www.java.com/en/download/help/testvm.jsp - zobaczymy tańczące logo Jawy i napis Congratulations!. Na stronie www.java.com jest dokładny opis instalacji dla Linuksa. Pozdrowionka

 

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem zainstalować javę tylko po to by mój brat mógł grać na kurnik.pl. Zajeło mi to góra 10 minut. Na początku zainstalowałem z RPM ale nie chciało iść, miałem już zrezygnować gdy sobie przypomniałem o cudownym programie jakim jest synaptic. Wpisałem w wyszukiwarce słowo "java" znalazło mi "Sun Java 2 Plug-in for the mozilla browser" zainstalowałem to i działa prawie idealnie, kurnik przynajmniej tak działa, tylko czcionek polskich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zainstalowałeś javę w netszkapie, powinno Ci się udać z Mozillą i Operą. Wystarczy utworzyć symlinki w katalogach plugins tych przeglądarek, zupełnie tak, jak to już zrobiłeś z Netscape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie trzeba wejść do katalogu, gdzie są zainstalowane pluginy Netscape-a - u mnie: /usr/local/netscape/plugins i wydać polecenie:

ln -s /usr/java/j2re1.4.2_05/plugin/i386/ns610-gcc32/libjavaplugin_oji.so. Utworzy się symlink,...

dla mozilli zrob tak samo, przykład:

ln -s   /usr/java/j2re1.4.2_05/plugin/i386/ns610-gcc32/libjavaplugin_oji.so /usr/local/mozilla/plugins/

(przy czym katalog /usr/local/mozilla, pewnie będziesz mieć inny, sprawdź (whereis mozilla))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc w Mozilli i Operze - już uruchomiłem . :rolleyes: W Operze 7.54 trzeba było jeszcze rzeczywiście ustawić nieco inną ścieżkę dostępu do Javy w zakładce Tools, Preferences, Multimedia - w polskiej wersji: Narzędzia, Preferencje, Multimedia,(jak napisał Wuja). W Mozilli jak napisaliście było tak jak w Netscape (utworzenie symlinka). Pozdrowionka . :)

PS Aha chciałem dodać dlaczego zależało mi tak na Operze, ponieważ ta przeglądarka najbardziej mi się podoba z tych trzech - jest do niej polska wersja językowa (plik ou754_751pl.lng) i można za darmo ściągnąć sobie nowe skórki. Co do szybkości moim zdaniem strony najszybciej ładuje Netscape 7.2 i prawie równo Opera 7.54. Mozilla 1.6 jest jakby nieco wolniejsza, ale i tak dużo szybsza od zwykłego Konquerora z KDE. Są to jednak odczucia subiektywne, wzrokowe -nie mierzyłem żadnym programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...