Skocz do zawartości

Fedora Core 7


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie F 7 ma być "trochę inna" niż pozostałe. Ciężko powiedzieć coś w tej chwili. Z poprzednimi wersjiami to różnie bywało, dosyć często pojawiały się problemy. Nie chcę Cię straszyć, radzę Ci poczekać aż się pojawi F 7 i ktoś podejmie się aktualizacji FC 6 → F7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie upgrade nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeszcze w żadnej z 3 ostatnich dystrybucji nie obyło się bez problemów (w moim przypadku). Generalnie najwłaściwszą (taka jest moja opinia) przesiadką na nowszy system jest nowa instalacja. Mając osobną partycję HOME w zasadzie nie tracimy konfiguracji wyglądu środowiska, poczty, czy też innych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostane przy 6, bo w sumie co jest z nia zle?

 

Póki co przecież i tak przecież nie masz wyjścia, bo F7 jeszcze nie ma i jeszcze przez kilka miesięcy nie będzie, a mówisz tak, jakbyś już miał płytki z nią na biurku i już zastanawiał się nad przesiadką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając osobną partycję HOME w zasadzie nie tracimy konfiguracji wyglądu środowiska, poczty, czy też innych programów.

 

 

w Fedorce 6 x86_64 podczas instalowania jeśli chciałem zrobić partycję home 2GB to przy instalowaniu wyrzuca błąd że nie może na takiej małej przestrzeni zainstalować bo wybrałem ok 4GB pakietów mimo że jest osobna partycja 6 gb na root (/)

ale prawdopodobnie jest to tylko przpadłość wersji fedora6 64bitowej wczesniej ale nie pamiętam czy fedora6 32bit czy fedora5 64bit 32 bit to co powiedziałeś że osobna home nie jest czyszczona przy nowej instalacji chyba że ją specjalnie wyczyscimy

 

sorki za OT

 

własnie się zastanawiam czy nie zainstalować FC7 test 1 tak dla zabawy na kilka dni co sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie się zastanawiam czy nie zainstalować FC7 test 1 tak dla zabawy na kilka dni co sądzicie

 

To nie za dobry pomysł. Test1 wygląda tak jakby najwięcej czasu zabrało im napisanie oficjalnego komunikatu o wydaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie za dobry pomysł. Test1 wygląda tak jakby najwięcej czasu zabrało im napisanie oficjalnego komunikatu o wydaniu.

HEHE

sądzącpo tym jak wyglądał start FC7 Test1 to możesz mieć rację ale może spróbuję sprawdzałem FC6 test 3 ale to już było ładnie dopracowane jeśli ciekawość zwycieży zainstaluje FC7 Test1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilem upgrade z 6 na 7 yumem i z plyty - skonczylo sie kernel panic :)

w fc 7 mamy bazowe QT4 i wszytsko pod 4 pisane

najprawdopdobniej w nowej wersji zobaczymy defaultowo wgrane zabawki z xgl ( beryl i compiz instalowany jako default)

zmieni sie tez duzo w srodowiskach graficznych - w hwili obecnej FC7 domyslnie ma tylko gnoma ale bez problemu dajemy yum install KDE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...