Skocz do zawartości

X.org 6.8.0


Piotr82

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja jest prosta - wsadzasz cd 1 do napędu i odpalasz star w biosie z CD.

wszystko odbywa się graficznie - zaznaczasz instalowane skladniki i juz. Trwa to tylko znacznie dluzej niz instalka windows'a, ale tam nie instaluje sie przeciez uzytkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie zapodać linka do jakiegoś opisu instalki dla fc2 , (_wogule_ → w ogóle) ORT korzysta ktoś z tego ,

trudno się instaluje ?

"w ogóle" da się zainstalować ;-) to raz,

dwa - "w ogóle" korzysta ktoś ;-) mam na jednej stacji to,

trzy - jak masz trochę czasu i cierpliwości to dasz sobie radę ;-)

 

" w ogóle" dla chcącego nic trudnego, ale to ponoć, też pojęcie względne.

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :)

z development jak sobie ściągne xorg-x11-6.7.99.903-6.i386.rpm + rpm do tego xorg i zrobie rpm -Uhv to będzie ok ?

Sprawdzić możesz, ja rekompilowałem całość tak wiec to co trzeba przebudowałem od nowa.

Teoretycznie jak weźniesz z devel to też powinno "biegać", ale nie daje tutaj głowy, zresztą jak coś sprawdzisz zależności po --test i przylookasz czy czegoś brakuje czy też nie i o co "brzęczy".

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , tylko że np. 100dpifonts nie ma w develop. takiego pakietu ,a teraz w systemie go mam pod xorg....

Co do kompilacji to dużo sie trzeba namęczyć z tym , może bym sobie skompilował ?

(_acha_ → aha) ORT i (_wogule_ → w ogóle) ORT jak to jest z tą przezroczystaścią , co daje ten nowy xorg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kompilowalem to ze zrodelek (zrodla z korei bo na wielu ftpach niebylo X11r680 )

make World

make install

make install.man

w sumie widać zmiane jedynie w czcionkach, sa węzsze

zastanawiam sie tylko co z tą przeźroczystościa i cieniami ktore powinny byc a ich nie widze?!

aha i jeszcze jedna uwaga w niektorych miejsciach literki z ogonakami sa węzsze niz literki pozostale literki

 

czy ktos wie jak to zmienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: nie uważam, żeby wgrywanie iksów 6.8 było dobrym pomysłem. Cóż z tego, że oferują nowe możliwości, jeśli dla połowy ludzi skończy się to na reinstalacji systemu... Ja sobie je właśnie skończyłem kompilować (straciłem 2 godziny na Duron 800, 512MB SDRAM), tak jak jest to opisane tutaj. Moim zdaniem najlepiej poczekać na dystrybucyjne paczki, które pewnie za jakiś czas się pokażą, a najlepiej wgrać jakieś przekompilowane dla Waszej architektury procesora.

Odnośnie przezroczystości, cieniowania itp. - uważnie przeczytajcie informacje w powyższym linku.

A teraz jeszcze dwie uwagi: mam dużo ładniejsze czcionki i system uruchamia mi się dłużej (nie ustawiłem flag dla gcc), dlatego lepiej poczekać na paczki... Oczywiście nie chcę Was zniechęcać, ale oglądnijcie sobie, jak wygląda sytuacja w chwilach wydania tak przełomowych aplikacji, przeglądąc np. wątek tego forum o gnome 2.6 .

 

Powodzenia w instalacji!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...