Skocz do zawartości

[fc5] Vsftpd , Problem Z Połączeniem Z Zewnątrz Sieci


garth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam fedore 5 , vsftpd zainstalowane i skonfigurowane poprawnie (chyba :) ) sytuacja wyglada tak że po sieci lokalnej moge spokojnie się łączyć z serwerem zarówno poprzez otoczenie sieciowe (samba) jak i po ftp , problem się zaczyna gdy chce się połączyć z zewnątrz. Mam zew. IP , po ssh się łącze bez problemów natomiast ftp nijak nie chce działać, ani w trybie aktywnym ani pasywnym przy pasywnym dochodzi do momentu w którym chce pobrać listę katalogów , w aktywnym dochodzi do polecenia PORT po czym stwierdza że tego polecenia nie można wykonać na routerze są udostępnione porty 20 i 21 , z serwerem (_napewno_ → na pewno) ORT się łączy bo po poleceniu netstat widać aktywne połączenie z ftp. W czym może tkwić problem ? pogrzebalem po google ale konkretów brak na takie dziwne zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twój firewall pozwala na dostep do portów 20, 21 i do portów otwieranych przez vsftpd dla danych?

W konfiguracji vsftpd mozesz okreslic, jakie to maja byc porty. W firewallu nalezaloby je odblokowac.

 

Czy zdajesz sobie sprawe z niebezpieczenstw zwiaznych z uzywaniem ftp? Jezeli koniecznie potrzebujesz tej uslugi, to uruchamiaj ja z chroot-em, i nie uzywaj do dostepu via ftp regularnych shellowych uzytkowników -- bardzo latwo podsluchac haslo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...