Skocz do zawartości

Fedora 2 Z Nt 4 - Instaluje Ok, Ale Nie Działa


azaleski

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja jest następująca:

 

komputer to stary HP Netserver LS133 - w sumie normalny pecet,

bez RAID. Chodzi na nim NT 4 Workstation s SP6. Dodalem nowy

dysk 4GB (3 pierwsze po 1GB wykorzystuje NT4) i zainstalowalem

Fedora Core 2 server bez ZADNYCH dodatkowych opcji. Instalacja

przeszla ok. ale jak wybieram 'REBOOT' po zakonczeniu instalacji,

dalej mam NT bootloader tak jak był przed instalacją FEDORY i

oczywiscie nie ma tam żadnej opcji 'Fedora Core 2'. Po prostu nie ma

GRUBa. Jak instaluję ponownie Fedore, sam instalator widzi wszysko

niby ok. ale koniec instalacji, ponowny restart i znowy normalny

loader NT. Co mam zrobic, zeby GRUB sie pokazal zamiast loadera NT???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić rzecz następującą. Zainstalować FC2 jeszcze raz zostawić NT bootloader, a GRUB'a zainstalować na pierwszym sektorze dysku, na którym masz FC2.

 

Krok po kroku:

1. Wkładasz pierwszą płytke i restartujesz

2. Uruchamiasz instalatora i po wybraniu klawiatury, języka i innych pierdołków pokazuje Ci się cóś o instalacji bootloadera

3. Na dole na tym ekranie jest kradracik mówiący o dodatkowych opcjach - zafajkować

4. wtedy następny ekranik powinien się pojawić z tymi "dodatkowymi" opcjami

5. musisz z listy w górnej części ekranu wybrać (nie jestem pewien) "Instalation on the first sector of partition ... " (zamiast kropek partycja np. /hda5)

6. przejść przez instalacje zrestartować.

 

Efekt jest taki, że jak w NT wybierzesz Fedorke to pojawi sie grub wtedy zazwyczaj enter i powinna się odpalić.

 

Życzę powodzenia i oczekuje wieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić rzecz następującą. Zainstalować FC2 jeszcze raz

W moim odczuciu wcale nie trzeba instalować Fedory jeszcze raz... wystarczy uruchomić kompa z CD Fedory i zainstalować Grub'a. Dokładny opis dziesiątki razy był powtarzany na forum (szukaj grub-install) albo zajrzyj do artykułu kolegi piotr82 tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu wcale nie trzeba instalować Fedory jeszcze raz... wystarczy uruchomić kompa z CD Fedory i zainstalować Grub'a.

 

W moim odczuciu nie zrozumiałeś co chciałem powiedzieć. Zainstalowanie ponowne

GRUB'a może nie dać rady. Dlatego trzeba go zainstalować na pierwszym sektorze partycji z Fedorą. ReScUe CD nie jestem pewien czy sobie z tym poradzi może mu pokopać tą partycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cały czas Ci o to chodziło, to rzeczywiście źle Cię zrozumiałem... Twoje pierwsze słowa tamtego postu dosłownie wykluczają to, co piszesz dalej. Nie miałem pewności, czy cały czas chodzi Ci o jedno (choć się domyślałem). Teraz już się rozumiemy - jest git ! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja muszę przeprosić bo nie rozumiem jednego zdania:

 

Twoje pierwsze słowa tamtego postu dosłownie wykluczają to, co piszesz dalej.

 

Moje pierwsze słowa były (przynajmniej w zamiarze ;))wprowadzeniem do punktów jak to zrobić dalej. Coś jest źle?? Proszę o wyjaśnienie, bo przecież nie jestem nieomylny. Chce tylko poznać mój ewentualny błąd. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, my tu o angielskim debatujemy, tymczasem polski jest zbyt skomplikowany... Nie wiem, dlaczego usilnie wolałbyś instalować FC2 od nowa, skoro zawsze można spróbować z samym Grub'em... Jeśli nie pójdzie, to traci się kilka minut, a nie kilkadziesiąt... Sam już nie wiem, czy problem polega w języku, czy w sposobie rozwiązania problemu. Nie pozostaje mi nic innego, jak gorąco przeprosić za nieporozumienie i skończyć tę debatę, tym samym zmiejszając objętość tego tasiemca (może jakiś moderator by się przydał, a może wszyscy na wakacjach - żart), i ukłonić się prof. Miodkowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polska język trudna" to wiadomo. W sumie reasumując wszystko zgadzam się, że przeinstalować Fedory nie musisz byle zafajkować odpowiednie opcje.

 

Generalnie to z tym "instalowaniem FC2" to chodziło mi że instalatora musi odpalić. Faktycznie źle napisałem mój błąd. Posypałem już głowe popiołem.:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...