Skocz do zawartości

Fedora Po Vista


Xantypa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś mi pomóc zainstalować Fedorę obok Visty? Ile miejsca na dysku powinienem zwolnić (chcę tylko korzystać z wersji podstawowej - przeglądarka, program pocztowy). Mam już partycję sformatowaną w ext3. Jaką opcję instalacji wybrać, jeśli chodzi o wybór partycji? Zrobić ręcznie trzy partycje przy pomocy Gparted (o jakiej wielkości?), czy też pozwolić zrobić to samodzielnie Fedorze, np. opcją "usuń partycje (_linuxowe_ → linuksowe) ORT i zastosuj układ domyślny" - czy tak jest beziecznie jeśli chodzi o dane na części windowsoweJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos mi pomóc zainstalowac Fedore obok Visty? Ile miejsca na dysku powinienem zwolnic (chce tylko korzystac z wersji podstawowej - przegladarka, program pocztowy). Mam juz partycje sformatowana w ext3. Jaka opcje instalacji wybrac, jesli chodzi o wybór partycji? Zrobic recznie trzy partycje przy pomocy Gparted (o jakiej wielkosci?), czy tez pozwolic zrobic to samodzielnie Fedorze, np. opcja "usun partycje (_linuxowe_ → linuksowe) ORT i zastosuj uklad domyslny" - czy tak jest beziecznie jesli chodzi o dane na czesci windowsoweJ?

Co prawda nie posiadam Visty ale moge powiedziec, ze opcja usuniecia partycji linuksowych przez instalator jest bezpieczna.

Musze jednak zaznaczyc, ze nie odpowiadam za spowodowane szkody:) Najgrozniejsza rzecz jaka moze sie zdarzyc to zablokowanie dostepu do partycji Visty, dane beda bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dla Twoich potrzeb spokojnie wystarczy 6gb. Jednak dla bezpieczeństwa i wygody zalecałbym 10gb. Nie będziesz miał problemów z miejscem gdy będziesz się chciał pobawić troszkę systemem.

 

Ok. mam wydzielone 14g. Zrobić na tym miejscu trzy partycje ręcznie? O jakiej wielkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...