Skocz do zawartości

Dlaczego Restart?


bill_g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

1.Czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego gdy wcisnę ENTER, po załadowaniu 2 obrazów, następuje restart komputera? :angry:

 

2. Na forum czytałem coś o niszczeniu danych przez fedorę, jak można zainstalować system, bez utraty danych?

Mam dysk 120GB i takie partycje na nim:

1. 10GB FAT32

2. 5GB EXT2 <- na to chcę (_linuxa_ → Linuksa) ORT wrzucić

3. 96.7GB FAT32

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytanie 1.

 

Instalator wrzuca na dysk "obrazy" potrzebne do instalacji, po to żeby po restarcie odpalić je z dysku.

 

Pytanie 2.

 

Jak dasz sobie punkt montowania "/" na drugiej partycji to nie powinien Ci zniszczyć danych.

 

ALE:

 

Na Twoim dysku zauważyłem pewne zjawiska. A mianowicie:

 

1. Dlaczego chcesz sobie zainstalować FC2 na ext2, ja mam ext3 chodzi bez problemu (i generalnie jest lepszy ext2 odchodzi już w niepamięć)

 

2. Do tych partycji powinieneś sobie jeszcze zrobić partycje SWAP. Są różne szkoły jaką powinna mieć wielkość. Zazwyczaj jest to dwukrotność pamięci RAM.

 

Pozdruffka i miłego użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ext2, bo tak mi zostało z poprzedniego (_linuxa_ → Linuksa) ORT, ale zawsze można zmienić na ext3

partycje swap wrzucę w partycję ext2 (po prostu nie chciało mi się pisać o niej)

 

m@rtinez to znaczy, że zapisuje sektory MBR???

jak instalowałem redhata (oprócz tego slackware, mandreaka, auroxa) , to od razu po wczytaniu obrazów ruszała instalka, a w tej dystrybucji jest reset :shock:

 

moje pytanie o zniszczenie danych wzięło się po przeczytaniu http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...p?showtopic=624

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic się nie dzieje. Zapisuje na dysk, żeby nie rzęzić CDROMem. Wydaje mi sie, że to efektywniejszy sposób dysk ma większą prędkość niż CDrom ew. DVD itd.

 

W tym temacie który dałeś jest rozwiązanie, ale przedstawie je jeszcze raz (mam nadzieję, że nie zostanę osądzony o plagiat)

 

W BioSiE odczytujesz sobie jaką masz geometrię dysku, czyli liczbę tzw. Cylinders, Heads and Sectors jak to masz to przy instalacji zamiast standardowego entera wpisujesz

 

linux hda=19158,16,255

tylko w dokładnie takiej kolejności!!

 

i powinno niby chodzić. Powiedz mi jeszcze jedną rzecz czy masz może WinXP, bo wtedy jest problem jak używasz GRUbA do włączania tego WinDa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam xp, bo 2k jest dziadowski, a starsze nie obsługują mojego sprzętu

 

To nic się nie dzieje. Zapisuje na dysk, żeby nie rzęzić CDROMem. Wydaje mi sie, że to efektywniejszy sposób dysk ma większą prędkość niż CDrom ew. DVD itd.

 

to dlaczego po odczytanie obrazów następuje reset kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...