Skocz do zawartości

Instalacja Fedora 6 + Xen


twoface

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj stawialem Fedore i przy wyborze pakietów zaznaczylem pakiet dot. wirtualizacji, gdyz chcialem sie pobawic tym wynalazkiem.

Jednak po zainstalowaniu nie moglem odpalic systemu. Przy odpalani kernela Panika. Jest to z pewnoscia wina jadra które bylo opisane w grubie jako "Xen.vmlinuz.." i przed initrd tez widnil XEN.

Zainstalowalem system jeszcze raz bo nie wiedzialem jak latwo i bezbolesnie podstawic normalne jadro. Po przeinstalowaniu bez tej obslugi xena wszystko dziala.

 

Moze ktos mi przyblizyc czemu tak sie stalo?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie troche nie zrozumielismy stawialem Fedore 6 na czystym sprzecie (laptopie bez zadnego innego systemu).

Z tego co rozumialem to jak zaznacze opcje w instalacji dot. wirtualizacji to po prostu zainstaluje mi pakiety, które beda umozliwiac stawianie wirtualnych maszyn.

A tu sie zainstalowalo tylko to co napisalem w poprzednim poscie. Nie bylo wyboru pomiedzy normalnym jadrem a tym z przedrostkiem xen, byl tylko ten xen.

 

PS.Normalna Fedora dziala bez zarzutów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś, zainstaluje dodatkowe jadro oraz pakiety niezbędne do uruchomienia wirtualizacji. Skoro nie było żadnego innego jadra to musiał byc jakiś błąd instalacji. Moze warto by sprawdzić czy komuś innemu to również sie przydazylo i dołączyć to do bugzilli.

Jeśli teraz chcesz uruchomić wirtualizacje to po prostu zainstaluj odpowiednie pakiety, u mnie to działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...