Skocz do zawartości

Problem Z Fedora 6


RICCOO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Jestem nowy na tym forum, takze witam wszystkich:) Mam problem z Fedora 6, a dokladniej rzecz biorac z jej instalacja na laptopie. Z poprzednimi wersjami nie mialem nigdy wiekszych problemow z ta roznica, ze przedtem instalowalem ja na desktopie. Tym razem posiadam rowniez laptopa, no i tutaj pojawia sie problem.A mianowicie instalacja przebiega pomyslnie do samego konca, i wszystko jest ok . Problem pojawia sie po ponownym uruchomieniu komputera tzn. wszystkie pakiety laduja sie poprawnie po czym pojawia sie czarny ekran i nic sie nie dzieje, nic nie mozna zrobic. Oczywiscie plytka z systemem byla sprawdzana niejednokrotnie i wszystko jest ok. Laptop jaki posiadam to HP Pavilion dv6000 z dwurdzeniowym procesorem AMD Turion, karta graficzna GeForce Go 7200 256MB. Prosilbym o pomoc, dlatego, ze od niedawna mam wiecej czasu aby posiedziec i pouczyc sie na Fedorze niestety mam problem z sama instalacja. ;)

Z gory dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa z tej samej stajni. U mnie działa.

Winowajcą tutaj jest prawdopodobnie sterownik karty graficznej. Polecam instalację F7, w tej Fedorze po raz pierwszy przy pierwszym uruchomieniu nie miałem żadnych problemów z grafiką.

Jeśli jednak chcesz walczyć z Fedora Core 6 to pomyślimy wspólnie. Proponowałbym uruchomienie w trybie tekstowym i jeśli działa Ci karta sieciowa to instalację repozytorium Livna a potem pobranie sterowników.

Oczywiście to wszystko pod warunkiem, że winowajcą jest karta graficzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... nom bardzo mozliwe, niestety posiadam rowniez Fedore core 7 i niestety problem jest ten sam, system sie instaluje i jest wszystko ok. Pakiety sie laduja, wszystkie , nie ma zadnych bledow, i w momencie kiedy konczy ladowac pakiety pojawia sie czarny ekran i nic sie nie dzieje.Probowalem odczekac pewien czas to jednak rowniez nic nie daje. Co do winy karty sieciowej to bardzo mozliwe, poniewaz kiedy instalowalem Fedore core 6 z odlaczonym kablem sieciowym system sie uruchomil i jednorazowo udalo sie go odpalic, jednak po ponownym uruchomieniu komputera problem z czarnym ekranem wrocil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

po uruchomieniu GRUBa naciskasz a i w parametrach startowych dopisujesz : noapic nolapic

naciskasz ęłnter i komputer normalnie startuje

później wykonujesz w konsoli:

su -

hasło roota

nano /etc/grub/grub.conf

dopisujesz z palca te dwa parametry

zapisujesz zmiany ( ctrl+x - t )

i masz spokój

jeśli będzie waliło komunikatami o "osamotnionym" przerwaniu :) dopisz jeszcze do parametrów startowych : irqpool

 

Pozdro

zybex_pl

posiadacz HP Pavilion 9210us

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...