Skocz do zawartości

Problem Z Uruchomieniem X'ów Po Instalacji.


przemko_z_r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam już od kilku dni na różnych forach ale nie mogę nic znaleźć co by było podobne do mojego problemu.

Opis sprzętu jaki mam:

Asus M2V-MX, amd sempron 3200+ 64, zintegrowana karta graficzna Chrome9 HC IGP (przydzielone 128MB), DDR2 512MB 667.

Mam zainstalowanego Win XP i zainstalowałem FC6 i386 i przez jakiś czas mi to działało, potem wyszła F7 i zainstalowałem wersję x86_64 i również działała dobrze, ale miałem problemy z firefox'em (nie umiałem zainstalować flash'a).

Po konsultacji z kolegą stwierdziłem że zainstaluję F7 i386 i od tego czasu mam taki problem, że po chyba "poprawnym" zainstalowaniu już mi się nie uruchamia tryb graficzny pierwszego uruchomienie po instalacji. Próbowałem instalować wszystkie poprzednie wersje ale zawsze jest to samo instaluje się ale już potem nie uruchamia tryb graficzny.

Na końcu instalacji pokazują się jakieś błędy, ale tak szybko że nie potrafię nawet zobaczyć o co chodzi. Szukam w logach co by to mogło być ale nic nie znalazłem.

 

A teraz dokładnie opiszę co się dzieje.

Zaczyna się uruchamianie fedory i po wierszu "uruchamianie udev" system się zawiesza, a na ekranie pokazują się zazwyczaj poziome paski, czasem ekran zamykania Win Xp, jakieś ekrany z Fedory i inne ekrany które jakiś czas temu były otwarte.

 

System zawsze instalowałem na czysto.

Może ktoś ma pomysł co to może być i jak to rozwiązać. Rozumie, że to może być również jakaś awaria sprzętu ale jak to sprawdzić.

 

Pozdrawiam, licząc na pomoc.

Przemko

 

Ps. Co do płyty wyczytałem różne opinie, według jednych jest przyjazna dla linuksa według innych nie. Podobno najlepiej też współpracuje z pamięcią 533, a z inna mogą być problemy, ale tego niestety nie mogę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do flasha to były już jakieś wątki dotyczące go i firefoxa 2 na f7.

Co do drugiego problemu to spróbuj wyłączyć rhgb i quiet oraz sprawdzić czy i jakie błędy wyskakują jak następuje "zwiecha". Zmian możesz dokonać w grubie (z linijki z opisem kernela usuwasz rhgb i quiet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
A teraz dokładnie opiszę co się dzieje.

Zaczyna się uruchamianie fedory i po wierszu "uruchamianie udev" system się zawiesza, a na ekranie pokazują się zazwyczaj poziome paski, czasem ekran zamykania Win Xp, jakieś ekrany z Fedory i inne ekrany które jakiś czas temu były otwarte.

 

System zawsze instalowałem na czysto.

Może ktoś ma pomysł co to może być i jak to rozwiązać. Rozumie, że to może być również jakaś awaria sprzętu ale jak to sprawdzić.

 

Witam :)

 

Możesz być pewny, że to nie awaria sprzętu :) Mam identyczną sytuacje na nieco innym sprzęcie zdjętym ze sklepowej półki. Problem leży w karcie graficznej ale jeszcze nie wpadłem jak to zwalczyć :(

 

PS. To co widzisz (krzaki, pasy) to nie zwiecha systemu a prawdopodobnie tylko X'sów, niestety próba przejścia w tryb txt kończy się tak rozmytym obrazem, że nie da rady nic zobaczyć.

 

Jak coś wymyślę to napiszę a jak wymyślisz wcześniej to też daj znać.

 

 

Pozdrawiam.

 

EDIT 15.40

Problem z grafiką teoretycznie rozwiązany :) Spróbuj podłączyć zewnętrzny monitor i odpal Fedorkę. Powinna się uruchomić prawie normalnie tzn. na obu ekranach będziesz miał jakąś nieodpowiednią rozdzielczość ale przzynajmniej będzie coś widać ;) teraz teoretycznie wystarczy dopisać do konfiguracji tryby które obsłuży ekran w laptopie (prawdopodobnie 1280 x 800). Pisze teoretycznie bo sprawdzę to dopiero jak pociągną się aktualizacje :)

 

EDIT 21.04

No i tak jak myślałem :) Grafika działa... Niestety tylko na VESA. Przeczytałem jeszcze raz twojego posta i załapałem, że ty masz taką grafike w normalnym kompie :lammer: Sorry za mój błąd.

Niemniej jednak problem łatwy do rozwiązania ;) W trybie txt edytujesz xorg.conf i ustawiasz sobie tryby, które obsłuży karta i monitor. Gdybyś po wyłączeniu X'ów miał rozmyty obraz to możesz uruchomić rescue z płytki zrobić chroot'a (wg wskazówek na ekranie) i poprawić xorg.conf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...