Skocz do zawartości

Virtualna Maszyna Instalacja Windowsa Xp I Problem Z Cd-rom


samba

Rekomendowane odpowiedzi

witam Na FC7 zainstalowałem sobie w pełni zwirtualizowany system tj winows xp. Windows był instalowany z orginalnego cd do pliku o wielkości 8800MB który tworzy menadzer maszyny wirtualnej. XP instalował się bez błędów .Jednakże w momencie kiedy wszystkie pliki skopiowały się i windows uruchomił się ponownie w przedostatnim punkcie instalacji potrzebuje dograć sobie coś z CD-Romu tj z d:i386. Po naciśnięciu OK nic się nie dzieje próbowałem zmienić literę dysku cd-rom na inną ale bez zmian.

Wirtualny XP nie widzi cd-romu.

Jak zainstalowaća albo jak wskazać wirtualnemu instalatorowi winows cd-rom ???

Próbowałem też jako /dev/sdc0 (to mój CD-rom) jednakże to też nie dawało rezultatatu.

Proszę o pomoc w jaki sposób mogę zainstalować albo wskazać ścieżkę dostępu do cd rom dla wirtualnego instalatora widnows??

 

Czy ktoś może wie jak to zrobić???????????

 

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj. Poza tym nie popędzaj, bo to niegrzeczne. Niektórzy mogą być zajęci, inni nie znać odpowiedzi. Cierpliwość często popłaca :) /Karlik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno może wiecie gdzie jest dokumentacja najlepiej a w języku PL jeśli chodzi o xena i menadzera maszyny wirtualnej?

Dopiero zaczynam z tym przygodę i mam pytanie co to jest qemu i jaka jest różnica jak odpalam normalne jądro FC7 a jądro z xen'em (przy wyborze jądra w grubie) ??

 

Zauważyłem że jeśli odpalę FC 7 xen to mogę stworzyć tylko maszynę parawirtualizowaną a jak normalne jądro to obydwie opcje są dostępne (para i pełna wirtualizacja) .

 

Pomyślałem sobie w ten sposób że jeśli stworzyłem maszynę w pełni zwirtualizowaną tj xp który jest zapisany do pliku to plik ten uda mi się otowrzyć w jądrze z Xenem jako parawirtualiną maszyne niestety nie chce czytać tego pliku :(

 

Jak na razie utknąłem na instalacji windowsa a raczej niemożliwości wykrycia napędu cd rom przez windowsa w celu dogrania sterwoników i ustawień :(

Mój problem w dalszym ciągu pozostaje nie rozwiazany

 

kamillysowi chodziło o to z jakiej wirtualizacji korzystasz (jakie oprogramowanie)

korzytam tak jak napisałem wcześniej z tego co jest w FC7 w menu Aplikacje>Narzędzia systemowe>Virtual Machine Manager (qemu ?)

Nie wiem dlaczego ale jak odpalam jądro normalne i jądro z fc7 xen to opcje w machine manager mam niektóre nie aktywne i wtedy jest to xen a jak normalne jądro to jest to qemu chyba że coś piszę źle??

 

Nie pisz posta pod posta, używaj opcji edytuj /Karlik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Miałem ten sam problem na qemu instalowałem z obrazu iso rozwiązanie znalazłem tu

 

qemu windows na linuksie

 

jako root na konsoli wpisałem

qemu -cdrom obraz z instalką.iso -hda moj_plik.img -m 400 -boot c

i instalacja poszła dalej

w przypadku instalacja z cdromu prawdopodobnie będzie tylko zmiana /dev/cdrom albo inne w zależności od dowiązania

qemu -cdrom /dev/cdrom -hda moj_plik.img -m 400 -boot c

 

Może się komuś przyda :)) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
witam Na FC7 zainstalowałem sobie w pełni zwirtualizowany system tj winows xp. Windows był instalowany z orginalnego cd do pliku o wielkości 8800MB który tworzy menadzer maszyny wirtualnej. XP instalował się bez błędów .Jednakże w momencie kiedy wszystkie pliki skopiowały się i windows uruchomił się ponownie w przedostatnim punkcie instalacji potrzebuje dograć sobie coś z CD-Romu tj z d:i386. Po naciśnięciu OK nic się nie dzieje próbowałem zmienić literę dysku cd-rom na inną ale bez zmian.

Wirtualny XP nie widzi cd-romu.

Jak zainstalowaća albo jak wskazać wirtualnemu instalatorowi winows cd-rom ???

Próbowałem też jako /dev/sdc0 (to mój CD-rom) jednakże to też nie dawało rezultatatu.

Proszę o pomoc w jaki sposób mogę zainstalować albo wskazać ścieżkę dostępu do cd rom dla wirtualnego instalatora widnows??

 

Czy ktoś może wie jak to zrobić???????????

 

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj. Poza tym nie popędzaj, bo to niegrzeczne. Niektórzy mogą być zajęci, inni nie znać odpowiedzi. Cierpliwość często popłaca :) /Karlik

 

Nie wiem, czy pomogę ale ja z kolei mam zainstalowanego debiana pod FC8, no i myślę, że może powinieneś spróbować zrobić sobie obraz ISO płyty z windą a następnie robić instalację całości z tego obrazu wówczas nie powinno być takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz procesora wspierającego Virtualizacje to daj sobie spokój z XEN i qemu, ja polecam VirtualBox'a zainstalujesz Win XP bez problemu. W XEN na procku bez virtualizacji nawet jak ci się uda zainstalować Win XP to go potem nie uruchomisz ponieważ jest emulowana bardzo słaba karta graficzna to również dotyczy qemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wirtualizacji polecam nowy Linux Magazine, kilka sposobów itp, osobiście polecam VirtualBox. Sam mam na tym postawionego swego XP, używam SAPa w domu, a nie chce mi się resetować kompa tylko po to by posiedzieć w nim 1/2h. Co do wymagań to dobrze mieć 2GB ram bo na 1 to trochę zamula się system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używasz xen sprawdź plik /etc/xen/nazwa_maszyny_wirtualnej. W sekcji jednej z moich maszyn jest tak:

disk = [ "phy:/dev/VolGroup00/Lvd02,hda,w", "file:/iso/winxp.iso,hdc:cdrom,r", "phy:/dev/cdrom,hdb:cdrom,w" ]

W twoim przypadku przyda się część: "phy:/dev/cdrom,hdb:cdrom,w".

Oczywiście /dev/cdrom musi odpowiadać dowiązaniu symbolicznemu twojego napędu CD-ROM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie starocia odkopujecia, Pi0trazy kiedyś też szukalem na to pytanie odpowiedzi i gdybyś kiedyś to napisał (i o ile to działa) to pewnie nie zamienilbym tego na vmware:)

P.S. Obraz nic nie dawał, teraz w google pojawily sie na to odpowiedzi z cyklu how to install windows on xen, ale kiedyś było ciężko z zainstalowaniem windowsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie starocia odkopujecia, Pi0trazy kiedyś też szukalem na to pytanie odpowiedzi i gdybyś kiedyś to napisał (i o ile to działa) to pewnie nie zamienilbym tego na vmware:)

P.S. Obraz nic nie dawał, teraz w google pojawily sie na to odpowiedzi z cyklu how to install windows on xen, ale kiedyś było ciężko z zainstalowaniem windowsa

1 .Że to działa to nie mam żadnych wątpliwości bo jak widać napisałem, że tak mam u siebie.

2. Nie wiem której wersji VMware używasz czy VMware Servwer czy ESX ale jeżeli ten pierwszy to zrób sobie testy wydajnościowe to przeprosisz XENa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam VMWware, Xena wykorzystywałem do różnych dystrybucji linuksa, freedosa i czegoś tam jeszcze i to na innym sprzęcie. Kiedyś pisalem posta na temat instalacji windowsa na xenie i od tamtej pory nie używałem go, zreszta mi całkowicie wystarczy VMWare. Poza tym każdy ma różne gusta i nie chce mi sie przepraszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...